Boşanmalar artıyor, aileler dağılıyor! Ne yapmalı?

Aile içi problemler ve boşanmalar her geçen gün artarken, bu durum özellikle çocukları olumsuz etkiliyor. 

Respect Graduate School’un Aile Okulu Bölümü aile içi sorunları önlemek için “Aile Hayatımız Seminer Programı” hazırladı. 25 Haziran’da başlayacak program, başta eş seçimi, aile içi iletişim ve çocuk eğitimi olmak üzere psikolojik, psikiyatrik, cinsel, parasal ve ahlâkî sorunların çözümüne kadar yüzlerce konuyu ele alıyor. 

Aile Hayatımız Programı 4 Eylül 2022 tarihine kadar devam edecek ve 40 derste tamamlanacak. Programda, Cemil Tokpınar (Ailede Saadetin Temel Dinamikleri), Klinik Psikolog Esra Aslan (Evliliğin Amacı ve Sırları), Dr. Yüksel Çayıroğlu (Kur’an ve Sünnete Göre Aile), Uzman Dr. Figen Es (Aile İçi İletişim), Dr. Adem Akıncı (Çocuğun Dini Eğitimi ve Gelişimi), Dr. Zeynep Ercan (Göç Edilen Ülkelerde Çocuk Yetiştirmek) derslerini verecek.

10 haftalık eğitim programında, cumartesi ve pazar günleri ikişer saatlik derslerde proje ödevleriyle eğitimler pratiğe dökülecek. Sanal sınıflarda yapılacak tüm ders videolarına her zaman erişmek mümkün olacak. Akademik materyallere, proje bilgilerine, ödev ve değerlendirmelere sanal sınıf aracılığıyla ulaşılabilecek. Program sonunda ise eğitimi alanlara dijital katılım belgesi verilecek.

Aile Hayatımız Programı ne hedefliyor?

Respect School’dan yapılan açıklamada programın amacı şöyle ifade edildi: ’’Modern dünyanın getirdiği sıkıntılarla daha da artan ve karmaşık hale gelen aile içi sorunları belirleme ve çözme yöntemlerini öğretmek, aile bireylerinin görev ve sorumluluklarını aşk ve şevkle yapmalarına katkıda bulunmak, sevgi ve şefkat temeline kurulmuş bir ailede huzur ve mutluluğu keşfetmek, başta iletişimsizlik olmak üzere ailedeki psikolojik, ekonomik, cinsel ve pedagojik problemleri çözmede beceri kazandırarak dünyadaki cennetimiz olan yuvamızı bilginin öğrenildiği ve yaşandığı bir okula dönüştürmektir.’’

Daha geniş bilgi ve kayıt için: https://turkce.respectgs.us/respect-aile-okulu/aile-hayatimiz/

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin