Booking.com’un itirazı reddedildi: Yasak devam edecek!

Türkiye’deki faaliyetleri durdurulan Booking.com ve otelcilerin, karara yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Booking.com için Türkiye operasyonlarına uygulanan engel bir sonraki duruşmaya kadar devam edecek.

Dünya gazetesinin haberine göre, Booking.com’un, Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulmasına yönelik karar sonrası yaptığı itiraz reddedildi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından, haksız rekabetin önlenmesi amacıyla daha önce açılan davada, online rezervasyon portalı Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmişti.

Karara başta Booking.com olmak üzere aralarında Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) gibi birliklerinde bulunduğu çok sayıda taraf itiraz etti.

Mahkeme tedbir kararının sürmesine karar verdi

İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde bugün görülen davada mahkeme, Booking.com ve TÜROB tarafından yapılan itirazı değerlendirdi. İlk itiraz duruşmasında mahkeme, tedbir kararının devamına karar verdi. Bir sonraki duruşma iki hafta sonra yapılacak.

İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2015/1174 E. sayılı dosyası ile açılan davanın 29.03.2017 tarihli duruşmasında Booking.com benzeri şirketinin, Booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye’de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetin durdurulmasına, bu konuda Bilgi Teknolojileri Kurumu’na yazı yazılmasına karar verilmişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin