Boğaziçi Üniversitesi eylemlerine katılan öğrencilere ‘çıplak arama’ dayatması

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki atanan kayyıma karşı gerçekleştirilen eylemlerin ardından gözaltına alınan 36 öğrencinin avukatlarından Ezgi Önalan, “Dün çıplak arama dayatmasını dile getirmiştik, yalnız çıplak aramanın bununla sınırlı olmadığını ve çok fazla kişiye dayatıldığını, kiminde başarılı olunduğunu öğrendik” açıklamasını yaptı.

Boğaziçi Üniversitesi’ndeki eylemlerin ardından dün 22 bugün 14 öğrenci, evlerine yapılan polis baskınlarıyla gözaltına alındı. Öğrenciler ifade için emniyete götürüldü.

Gazete Duvar’ın aktardığına göre, öğrencilerin avukatlarından Ezgi Önalan, öğrencilerin ifadesini alınmaya başlandığını duyurarak, şunları söyledi: “Dün gözaltına alınan müvekkillerimizin ifadelerine başlandı. Bugün alınan müvekkillerle ise henüz görüşemedik. Dün çıplak arama dayatmasını dile getirmiştik, yalnız çıplak aramanın bununla sınırlı olmadığını ve çok fazla kişiye dayatıldığını, kiminde başarılı olunduğunu öğrendik. Müvekkillerimizin ifade işlemleri sırasında bu hususları da dile getiriyoruz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin