Öğrencilerin evleri Özel Harekat tarafından basıldı: Yat yere, yat yat!

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararıyla Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör olarak atanan Melih Bulu’yu protesto eden öğrencilere yönelik operasyonlar bu sabah da devam etti. 6 adrese düzenlenen baskında çok sayıda öğrencinin gözaltına alındığı belirtildi. Özel Herakat polislerinin uzun namlulu silahlarla yaptığı baskına dair görüntüler dehşet verici. Kapıyı defalarca tekmeleyen polis, kapı açılır açılmaz içeriye dalarak ‘Yat yere, yat yat yat’ diye bağırıyor.

Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri atanan yeni rektörü protesto etmek için eylemlerine devam ederken  “2911 sayılı Kanun’a muhalefet” ve “görevli memura mukavemet” suçlarını işledikleri iddiasıyla düzenlenen operasyonda çok sayıda öğrenci gözaltına alındı.

Özel Harekat polislerinin desteğiyle sabah erken saatlerde 6 adrese eş zamanlı yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

GÖZALTI SAYISI 22’YE YÜKSELDİ

Dün sabaha karşı yapılan ev baskınında 17 kişi gözaltına alınmıştı. Akşam saatlerinde emniyetten verilen bilgiye göre gözaltına alınanların sayısı 22’ye yükseldi.

1 YORUM

  1. 17-25…

    Yesinler biribirlerini demişti birileri bir zamanlar. Kanundaki yetkiyle kamu yararını gözeterek, kamu hakkını gasp edenlerden hesap sorma cesaretini gösterenler için denmişti. Ahmet Dönmez’in gazeteci arkadaşı bile korktum demiş. Asıl korkmanız gereken buydu işte. Canavar bir kez tadı aldı, durur mu sandınız.

    Hayatında hiç şiddette bulaşmamış, sokaklarda barikat oluşturmamış, yumruk sallamamış, bağırmamış, fikirlerini kimseye dayatmamış beni, evimi sahur vaktinde basıp, haftalarca gözaltında yıllarca hapiste tutanlar sana neler yapacak görecegiz. Bu durumdan mutlu değilim, oh olsun hiç demiyorum, aksine endişem daha da artıyor. Nurettin Topçu’nun dediği gibi korkarım bir zorba gidecek başka bir zorba gelecek.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin