‘Boğaz Köprüsü’nde boğazı kesilen askeri öğrencinin katili ortaya çıktı’

Tr724 HABER MERKEZİ

15 Temmuz gecesi Boğaz Köprüsü’nde işkence ve linçle boğazı kesilerek şehit edilen askeri lise öğrencesi Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin’i, kardeşinin katili olduğunu söyleyen bir kişi sosyal medya hesabından tehdit etti.

Yazışmalarını paylaşan Mehtap Tekin, sosyal medya hesabında kardeşinin katili olduğunu itiraf eden kişinin paylaşımlarını da deşifre etti.  Yusuf Tosun ismiyle sosyal medyada yer alan, üstünde askeri üniformasıyla IŞİD ve El Kaideci görüntüsü veren şahsın mesajı ise dehşet verici. Yusuf Tosun isimli kullanıcı Mehtap Tekin’in kardeşinin ölümünün araştırılması yönündeki mücadelesine karşı onu da ölümle tehdit etti.

Mehtap Tekin’in paylaştığı bilgilere göre o hesaptan şunlar yazıldı: “Bengül Hanım, köprüde videoda bahsi geçen hepimizin malumu askerin kafasını bizzatihi ben kestim. Kapak fotoğrafımda üstü çıplak olan kişi benim. Sağ kolumdaki bandaj bu süreçte olan yaranın eseridir. Burada konuşanların sabahın 4’ünde köprüye geldi, bir kısmı orada dahi değildi. Musa abi celalli insandır, kusura bakmayın ben onun adına özür diliyorum şevkle ben yaptım deyivermiş. Köprüye ilk giden ve son çıkan 100 kişiden biriyim. Askerin kafasını ben kestim. Orada sizlerden herhangi birinizi sivil halka kurşun sıkıyor görsem, veya herhangi birinizi herhangi bir masumu katlediyor bulsam onun kafasını da keserim. Üniforma fetişi değil yani benimki. Dilediğiniz yere bekleriz, inşallah yüzünüzü gösterme cesaretinde de bulunursunuz. Saygılar efenim. “

Murat Tekin’in ablası Mehtap Tekin ilgili paylaşımı Avukatına verdiğini ve savcılıktan konunun soruşturulmasını isteyeceğini aktardı.

‘KİNAYE YAPTIM’

Paylaşımın ardından ‘Bu katil hala yakalanmadı’ çağrıları artınca bir açıklama daha bulunan Yusuf Tosun, bu kez sözlerini yalanladı, kinaye yaptığını savundu. Tosun, yeni paylaşımında “Ben kimsenin kafasını kesmedim. İki kurşun isabeti ile yaralı olduğum için bunu istesem de yapamazdım, ki zaten ömrüm olarak anılacak neyim varsa savaş karşıtı bir duruşta ter dökerek geçirdim” ifadelerini kullandı.

 

‘ASKERLERİ LİNÇ EDENLERDEN BİRİ DE BENİM…’

Mehtap Tekin, aynı şekilde tehdit içeren mesaj yazan bir başka hesabın paylaşımlarını da deşifre etti.  Musa Mert Özkaya ismiyle twit mesajı yazan isim de, “O sabah askerleri linç edenlerden biri de bendim, hırsımı alamadım, daha hepsini öldürmemiz lazımdı” ifadelerini kullandığı ortaya çıktı.

 

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin