‘Bizi bir provokasyonun parçası yapacaklarını hissediyorum’

RÖPORTAJ | ZEYNEP KAYA

Müebbet hapse çarptırılan askeri öğrenci Furkan Çetinkaya’nın annesi Melek Çetinkaya, sokakta yaptıkları hak arama eylemlerinin bir provokasyon malzemesi yapılacağından endişe duyduğunu söyledi.

Son üç gündür polisin gözaltı yapmama kararı almasının dikkat çekici olduğunu belirten Çetinkaya, ’’Biz masum insanları bir kirli oyuna çekebilirler. Ancak bu tür oyunlara gelmeyeceğiz. Böyle bir durumda o bölgeyi terk edeceğiz.’’ dedi. Adalet Yürüyüşü’nün engellenmesinden sonra gözaltına alındığını hatırlatan Harbiyeli annesi, terör şubede kötü muameleye maruz kaldığını, işkence odası beklerken kadınların olduğu nezarethaneye gönderilince sevincinden ağladığını anlattı.

Provokasyon endişesiyle Adalet Yürüyüşü’nü sonlandıran Çetinkaya, eylemlerinden vazgeçmeyeceğini ve evladının masumiyetini halka anlatmaya devam edeceğinin altını çizdi. Adalet beklerken her geçen gün zulmün arttığını vurguladı. Umudunun devam ettiğine işaret eden Çetinkaya, kendilerini itibarsızlaştırmaya çalışan Erdoğan’ın avukatları Yasin Şanlı ve Mehmet Sarı ile Ergenekon sanıkları Mustafa Önsel ve Nedim Şener’i canlı yayında tartışmaya davet etti. Mustafa Önsel’in yiğitlik yapıp attığı iftiraları ispatlamaya çağırdı. Bu masumiyeti lekeleyenlerin karşısında olacağını yineleyen Melek Çetinkaya, oğlu Furkan ile koğuş arkadaşı olan Alican Ergün’ün vefat eden babasının cenazesine katılmasına izin verilmemesine de tepki gösterdi: ’’Kahrolsun sizin adaletsizliğiniz.’

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin