Bir kepçe darbesiyle çoğu muhalif 20 kanalın yayını kesildi

Halk TV, kendi kanalları dahil 20 kanalın yayının bir kepçenin kabloları koparması sebebiyle kesildiğini duyurdu. Yayını kesilenler arasında Ulusal Kanal, Halk Tv, Kanal B, KRT TV gibi muhalif kanalların da yer alması sosyal medyada infial yaratırken, Türk Telekomdan henüz bir açıklama gelmedi.

Halk TV’nin twitter hesabından paylaştığı bilgiye göre ise Halk TV ve 20 kanalın yayını saat 19:43’ten itibaren kesildi. Halk TV’nin twitter hesabından akşam saatlerinde yeni bir açıklama geldi. Açıklamada, “Ankara-Konya yolunda kavşak çalışması yapan kepçe, Türk Telekom’un fiber kablosunu kopardı. 20’ye yakın tv yayını çöktü” ifadeleri yer aldı.

 

Halk TV’nin konuyla ilgili paylaştığı mesaj şu şekilde:

AKP Türkiyesi…
Ankara-Konya yolunda kavşak çalışması yapan kepçe, TürkTelekom’un fiber kablosunu kopardı, 20’ye yakın tv yayını çöktü
— halktv.com.tr (@halktvcomtr) 4 Haziran 2017

Unutun siz büyük Türkiye masallarını

KRT TV Haber müdürü Çağlar Cilara twitter hesabından yaptığı açıklamada “Televizyon yayınlarımız bir kepçecinin elindeyse unutun siz büyük Türkiye masallarını. Kanalımızın yayınını hükümet değil kepçeci kesti” ifadelerini kullandı.

Ulusal Kanal yayınının Tüksat’a ulaştığı Ankara-Gölbaşı arasındaki fiber optik kablolar yol yapım çalışması sırasında koptuğu için 16 Şubat 2016’da yaklaşık bir saat ekranı kararmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin