Bir hesap daha mahşere kaldı! Fatma Görmez vefat etti

Eşi Bekir Görmez 4,5 yıldır tutuklu olan, önce oğlunu kaybeden ve kendisi de ağır hasta olan KHK’lı öğretmen Fatma Görmez ruhunun ufkuna yürüdü.

29 kiloya düştüğü için 2 gün önce yoğun bakıma alınan KHK’lı öğretmen Fatma Görmez akşam saatlerinde vefat etti.

Görmez’in vefat haberini HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu twitter hesabından şu ifadelerle duyurdu:


15 Temmuzdan sonra hayatları KHK ve zulümle adeta karartılan Görmez ailesi oğlu Berk, 5 Ocak 2018’de kanser nedeniyle hayatını kaybetmişti. Baba Bekir Görmez, engelli oğlunu son bir kez görememiş, getirildiği cenazede jandarmalar arasında elleri kelepçeli dua etmek zorunda kaldığı oğlunun mezarı başındaki fotoğraflarıyla hafızalara kazınmıştı.

Eşi tutuklu olan, oğlunu 14 yaşında kaybeden Fatma Görmez ise iki kez kalp bir kez de böbrek ameliyatı olmuş ve 29 kiloya kadar düşmüştü. Tek arzusu, 4,5 yıldır tutuklu olan eşinin rahatsız olan kızının başında durması olan Fatma Görmez 2 gün önce yoğun bakıma alınmıştı.

BİRAN ÖNCE EŞİM BENİM VE KIZIMIN BAŞINA GELSİN

Fatma Görmez, 2019 yılı Temmuz ayında yaşadıklarını şöyle anlatmıştı: “Ben Fatma Görmez. KHK ile görevimden uzaklaştırıldım. Çok sevdiğim sınıf öğretmenliğinden ayrılmak zorunda kaldım. Yaşadığım böbrek nakli nedeniyle malulen emekliliğe başvurmuştum. KHK ile ihracım nedeniyle emekliliğim olmadı. Yaşadığım sıkıntılar nedeniyle böbreklere bağlı olarak 2 kez kalp ameliyatı oldum. Kulağımın birini kaybettim. Eşim 3 yıldır hapiste. Oğlum 14 yaşında vefat etti. Yavrum babasını görmeden gitti. Sıkıntılara dayanamadığım için 29 kiloya düştüm. Şu anda hastanede sağlık problemleriyle uğraşmaktayım. Biran önce eşimin başıma gelmesini, 14 yaşındaki kızımla ilgilenmesini istiyorum.”

 

2 YORUMLAR

  1. Ya İlahel Alemin zulmettikleri her bir ablalarımın, bacıarımın, ağabeylerimin, kardeşlerimizin ve aile fertlerinin çiğnenen, hak ve hukuklarını sana havale ediyoruz. Zalimlere ve ardında saf tutan bedbahtlara, yaşattıklarını yaşatmadan öldürme Ya Azizünzintikam

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin