Bir haftadır gözaltında tutulan 14 kız öğrenci serbest bırakıldı

Ankara Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından 1 Haziran 2021 salı günü yaptığı baskınlarla gözaltına alınan üniversiteli 14 kız öğrenci 7 gündür Ankara Emniyeti’nde gözaltında tutuluyordu. Bugün mahkeme çıkarılan öğrencilerin akşam saatlerinde serbest bırakıldığı belirtildi.

Aralarında ODTÜ’de ve tıpta okuyan öğrencilerin de bulunduğu kızlara psikolojik baskı yapıldığı, ‘devlete yardımcı’ olmazlarsa 14 gün daha Emniyet’te tutulacaklarını dair tehdit edildikleri öğrenilmişti.

Koronavirüs nedeniyle aylardır online olarak derslere katılan öğrencilerden bazıların çevre illerden alınarak Ankara’ya getirilmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Soruşturma Bürosunca yürütülen Hizmet Hareketi soruşturmasında, üniversiteler bünyesindeki ‘güncel öğrenci yapılanması’ içerisinde faaliyette bulundukları iddia edilen 14 kız öğrenci hakkında gözaltı kararı verilmişti. Ankara TEM Şube Müdürlüğü 1 Haziran’da yaptığı baskınlarla öğrencileri gözaltına almıştı.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

  1. Bu nasıl bir utanmazlıktır, devlet ne kadar korkak bir sey bir kız cocugundan bu kadar korkar. Koruyup kolamak durumunda oldugu insanlara bunu neden yapar. veya devlet demeyelimde rejim diyelim.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin