Binlerce kadına iftira atan Özlem Zengin sosyal medya yorumlarına dayanamadı

Cezaevi ve karakollarda kadınlara çıplak arama yapılmasını inkâr eden ve cezaevlerindeki çocuklu annelere ‘talimatla hamile kalıyorlar.’’ diyerek iftira atan AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, sosyal medyada kendisini eleştiren kişilerin yorumlarına dayanamayınca soruşturma başlatılması için harekete geçti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada, “Mert Yaşar isimli kullanıcı tarafından Tokat Milletvekili Özlem Zengin’e yönelik sarf edilen sözler nedeniyle Cumhuriyet Başsavcılığımızca resen soruşturma başlatılmış olup şüphelinin kimlik bilgilerinin tespiti ve yakalanması için kolluğa talimat verilmiştir.” denildi.

ADALET BAKANI ANINDA DEVREYE GİRDİ

Konuya ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, “Sosyal medyada türeyen ahlaksızlık ve itibar suikastleri her geçen gün şiddetini artıyor. Tokat Milletvekilimiz, Grup Başkanvekilimiz Özlem Zengin Hanıma yönelik ahlaksız ve seviyesiz saldırıyı kınıyorum. Bu eylemlere karşı hukuk, gereği neyse yapacaktır” ifadelerini kullandı.

NE DEMİŞTİ?

AKP’li Özlem Zengin “Onurlu, ahlaklı kadın, çıplak aramaya uğradıysa bunu söylemek için bir yıl beklemez” demişti. Zengin bu kez de Ülke TV’de açıklama yaparken, cezaevindeki kadınlardan ‘bunlar’ diye bahsederek; talimatla bebek sahibi olduklarını ileri sürdü.

‘TALİMATLA BEBEK SAHİBİ OLUYORLAR’

Zengin açıklamasında şu ifadelerini kullandı:

“Talimatla (çıplak aramanın gündeme getirilmesiyle ilgili) hareket ediyorlar. Bugün geldiğimiz noktada şunu yapıyorlar. Bu insanlar talimatla artık bebek sahibi oluyorlar.

Şey için bakın hamile kadınlar tutuklanıyor, bebekli kadınlar cezaevindeler demek için. Talimatla bir buçuk yıl sonra akılları başlarına geliyor. Ben arkadaşlarıma şimdi soruyorum elinizi vicdanınıza koyun. Bir şey sizi rahatsız ettiyse hiç olmazsa oradaki insana yapma demez misiniz, avukatınıza bana bunu yaptılar demez misiniz? Bunu söylemek için nasıl insan bekler? Bugün gelinen notada da başörtüsü ve çıplak kelimesini yan yana getirerek inançlarımıza derinlemesine zarar vermek istiyorlar.”


YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin