Binali Yıldırım’dan Erdoğan’a ters köşe: Bu bir yerel seçim, ölüm kalım meselesi değil

AKP’nin İstanbul adayı Binali Yıldırım, Büyükçekmece’de sürdürdüğü seçim çalışmalarında AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın ‘beka’ açıklamalarının aksine “Bu bir yerel seçim, ölüm kalım meselesi değil” ifadelerini kullandı.

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım, seçim çalışmalarını Büyükçekmece’de sürdürüyor. Yıldırım ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve AKP Büyükçekmece Belediye Başkan adayı Mevlüt Uysal Büyükçekmece’de bir otelde STK temsilcileriyle bir araya geldi.Burada konuşan Yıldırım, ” Bu bir yerel seçim, ölüm kalım meselesi değil, İstanbulluyuz, İstanbul’un kararını vereceğiz. Onun için kararımızı verirken en iyi kararı verelim” ifadelerini kullandı.

‘ ÖLÜM KALIM DEĞİL, İSTANBUL’UN KARARINI VERECEĞİZ’

Binali Yıldırım, “Benim sizden istediğim gaza gelmeyin, İstanbul’a başkan seçiyorsunuz, bunun kazası yok. Bu bir yerel seçim, ölüm kalım meselesi değil, İstanbulluyuz, İstanbul’un kararını vereceğiz. Onun için kararımızı verirken en iyi kararı verelim” dedi.

ERDOĞAN NE DİYORDU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim mitinglerinde sık sık ‘beka meselesi’ ifadelerini kullanıyor. Erdoğan, en son beka tartışmalarıyla ilgili 3 Mart 2019 Samsun’daki konuşmasında 31 Mart’ın beka seçimi olduğunu söyleyerek “Bölücü örgüt adına siyasi tünel kazanlara sandıkta çok güçlü bir ders vereceksiniz” ifadelerini kullanmıştı. Erdoğan’ın aksine Binali Yıldırım’ın böyle bir çıkış yapması dikkatleri çekti.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin