Bilal Erdoğan: Ben Türkiye’nin liderinin oğluyum diye hiçbir şey yapmayacak mıyım?

Bilal Erdoğan

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan bazı bakanlıklara ve devlet kurumlarına talimat verdiğini itiraf etti. Bilal Erdoğan’ın herhangi bir bakanlığa talimat verme yetkisi bulunmuyor.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın oğlu, Okçular Vakfı kurucularından Bilal Erdoğan, aldığı milyonlarca liralık yardımlar tartışma konusu olan vakfa kamu kurumlarından kaynak aktarılmadığını ileri sürdü.

Canlı yayında açıklamalarda bulunan Bilal Erdoğan, “Ben Türkiye’nin liderinin oğluyum diye hiçbir şey yapmayacak mıyım?” diye sordu Erdoğan, konuşmasında bakanlıklara verilen talimatları da itiraf etti.

Vakfın, Malazgirt Savaşı’nın yıldönümünde düzenlediği etkinliklerle ilgili konuşan Erdoğan “Devletin herhangi bir vakfın kasasına para aktarması imkansızdır. Kaynak aktarma değil bunlar. Malazgirt anmalarında Kültür ve Turizm Bakanlığı’na ‘Konser verilmesi gerekiyor, yapın’ dedik; Ulaştırma Bakanlığı’na ‘Buranın yolunun halledilmesi gerekiyor, yapın’ dedik; Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne ‘Burayı park alanı yapın’ dedik. Harcanan paralar Malazgirt etkinliklerinin yapılması için kurumların bizimle yaptığı protokol çerçevesinde kendi harcadıkları miktarlar” ifadelerini kullandı.

Askerlik konusunu babasına sorduğuna söyleyen Bilal Erdoğan, “Başbakan’dı o zaman. Dedim ki ‘Er olarak gideyim, ne dersiniz? ‘ Arkadaşlarımıza sordum, en son Cumhurbaşkanımıza sordum. Bana ‘Hakkını kullan. Sen bu haktan Cumhurbaşkanı olduğum için yararlanmıyorsun; yaklaşık 9 yılını ABD’de geçirmiş olan, üç yıldan fazla orada sigorta çalışan birisin, bu hakkını kullanmalısın’ dedi” ifadesini kullandı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin