Beşiktaş’a ‘Gereğini yap, maça çık’ tehdidi iddiası: Beyefendi böyle istiyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman | Fotoğraf: AFP

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Beşiktaş’ın Fenerbahçe maçına çıkmama kararı sonrası devreye girdiği ve Fikret Orman’la görüştüğü ileri sürüldü.

Odatv’de yer alan habere göre, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Bak, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ı arayarak, takımın sahaya çıkmasını istedi. Orman ise bu talebe “karar benim kararım değil camia da böyle istiyor” karşılığını verdi.

Bakan Bak, Orman’ın bu cevabının ardından “Beyefendi böyle istiyor” dedi. Erdoğan’ın olayların büyümemesi konusunda Beşiktaş’ın adım atmasını istediğini söyledi.

Bakan Osman Bak’ın, Erdoğan’ı adres göstermesinin ardından, Fikret Orman, Erdoğan’la görüştü. Erdoğan, Orman’dan maça çıkılmasını istedi ve “Gereğini yap” talimatını verdi.

Kulislerde, Erdoğan’ın talebi üzerine Beşiktaş’ın 3 Mayıs’ta oynanacak maça yüksek ihtimalle çıkacağı konuşuluyor.

Beşiktaş yönetime yakın bir isim, “İnanılmaz boyutta kulübe baskı var. Müfettişler yönlendirmişler. Maliye, dosyalar, incelemeler vs vs. Maça çıkmaktan başka çare çıkar yol bırakmadılar. İki tane de açıklanan karar var, ayrıca Gezi’de polise bira şişesi fırlatmaktan Beşiktaş tribünlerinden 2 kişiye bugün 2 yıl 6 ay ceza verildiğini öğrendik. İş çığırından çıktı…” ifadelerini kullandı.

KULÜPTEN AÇIKLAMA
Beşiktaş Kulübü resmi sitesinden yaptığı açıklamada ise, “Bugün sosyal medyada ve bazı medya organlarında bir dedikodudan yola çıkarak Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanımız Fikret Orman’ı arayarak kupa maçına çıkma yönünde baskı yaptığını iddia eden haberler tamamen asılsızdır. Camiamızın ve kamuoyunun bu maksatlı ve yalan haberlere itibar etmemesini rica ederiz.” denildi.

‘AMATÖR KÜMEYE DÜŞÜRÜRÜZ’

Kulüp sitesinden yapılan açıklamanın arada kalmaktan kaynaklandığını belirten isim, şunları aktardı: “Başkan Fikret Orman’ın arada kalmış durumda.İstifa kararı alıp maça çıkmaması halinde mali müfettişler tarafından dosyalar hazırlanmış. Maça çıkması halinde ise 20 milyon Beşiktaş taraftarını karşısına almış olacak. Tehdidin boyutunun ‘Sizi amatör kümeye kadar düşürürüz’ boyutunda olduğu bilgisi var.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin