Bekir Ağırdır o anketi yalanladı: Böyle bir anketimiz, bulgumuz, açıklamamız yoktur

KONDA’nın ‘son kamuoyu araştırma sonuçları’ diye birkaç gündür paylaşılan ve internette haber olan anketin doğru olmadığı ortaya çıktı.

Ankete göre, AKP’nin oyu yüzde 29 olurken, CHP oyu yüzde 27 gösterilmişti. MHP baraj altında yüzde 8’le kalırken, Meral Akşener’in İyi Partisi yüzde 10 yaparak barajı geçtiği iddia edilmişti.

Anketin sosyal medyada çokça paylaşılması üzerine KONDA Genel Müdürü Bekir Ağırdır, sosyal medya hesabı Twitter’dan “Böyle bir anketimiz, bulgumuz, açıklamamız yoktur. KONDA her seçimden önceki Perşembe günü dışında kamuoyuna herhangi bir açıklama yapmamakta, spekülatif ve manipülatif bilgi ve açıklamaların dışında durmaya çalışmaktadır. Saygıyla ilgilenenlerin bilgisine.” paylaşımında bulundu.

Siteler Bekir Ağırdır ağzında haber yaptı

Anketin değerlendirmesinin bazı sitelerde Bekir Ağırdır’ın ağzında yapılması dikkat çekti. İnternet sitelerinin haberlerinde KONDA’nın Genel Müdürü Ağırdır, “AKP’nin oyu şu anda yüzde 30’un altında” diyor. Ağırdır’ın ağzından ayrıca, “AK Parti 17 yıllık tarihinden bu yana çekirdek oyunun en düşük olduğu noktada. AK Parti’nin oyu şu anda 30’un altında” değerlendirmesi yapılaması da dikkat çekiyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin