Bayraktaroğlu’ndan muhalefete Yusuf Kerim tepkisi: İçinizden biri cumhurbaşkanı olsa ne değişecek?

Duayen gazeteci Memduh Bayraktaroğlu, kanser hastası Yusuf Kerim’in annesine kavuşmasına sessiz kalan muhalefet partilerinin liderlerine tepki gösterdi. Bayraktaroğlu, ”O Yusuf’un ve Yusuf gibi en az 600 çocuğun annesinin suçlarını siz açıklayın arkadaş. Benim memleketime adalet gelmedikten sonra sizin içinizden biri cumhurbaşkanı olsa ne değişecek?” diye sordu.

‘‘MUHALEFET PARTİLERİNE KHK’LILAR KONUSUNDA KIZIYORUM’’

Muhalefet partilerine seslenen Bayraktaroğlu, ’’On binlerce KHK’lıya tahliye yolu açıldı, neden hem Anayasa Mahkemesi kararları hem Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi kararları hem de pek çok yerel mahkeme ve Yargıtay kararları var artık. O insanlar oralarda boşu boşuna hapis yatıyorlar. Kesinlikle bu gece tahliye edilmeleri lazım ama tahliye etmiyorlar. Ve ben bu konuda muhalefet partilerine kızıyorum, evet KHK’lılar konusunda kızıyorum. Benim içlerinde tanıdığım bir tane KHK’lı varsa bu işi bırakırım. Bir tane KHK’lı çıksın desin ki benim Memduh Bayraktaroğlu ile fotoğrafım var, şöyle tanışıklığımız var böyle dostluğumuz var desin. Diyemez çünkü hiçbirini tanımıyorum.’’ dedi.

Tehlikeli bir kanser türü olan Ewing Sarkom tedavisi gören 6 yaşındaki Yusuf Kerim Sayın’ın, annesine ihtiyacı olduğunu vurgulayan Memduh Bayraktaroğlu youtube kanalında yayınladığı videoda şunları söyledi:

”BEN O ÇOCUKLARA VE O ANNELERE AĞLARIM ARKADAŞ”

‘‘Yusuf Kerim’i görüyorsunuz değil mi? Yusuf’u tanıyor musunuz? Gördünüz mü o küçücük çocuğu? Annesiyle görüştürülmeyen o çocuğu gördünüz mü? Annesi hapiste Yusuf’un. En az 600 çocuk var cezaevinde, annesiyle birlikte hapis yatıyor. Türkiye Cumhuriyeti Devleti Adalet Bakanlığı, adalet aradığımız bu bakanlık çıksa dese ki; 600 çocuğun annelerinin şu şu şu katalog suçları var, silah çektiler, hırsızlık yaptılar, devleti soydular, uyuşturucu sattılar, tacizde bulundular, ama yok böyle bir şey. Yani böyle bir tane cezaları dahi yok. Ama o anneler çocuklarıyla birlikte hapisteler. Ya kardeşim bana ne derlerse desinler umurumda bile değil, istedikleri iftirayı atsınlar bana yapışmaz. Ben o çocuklara ve o annelere ağlarım arkadaş. Ağlıyorum da ağlayacağım da.

”ADALET GELMEDİKTEN SONRA SİZİN İÇİNİZDEN BİRİ CUMHURBAŞKANI OLSA NE DEĞİŞECEK?”

Muhalefet partilerine sesleniyorum; yahu insaf edin be. Allah’ınıza, kitabınıza, dininize, imanınıza insaf edin be. O Yusuf’un ve Yusuf gibi 600-700 çocuğun annelerinin suçlarını çıkıp siz açıklayın bari! Siz deyin ki bu kadınlar çaldılar, bu kadınlar insan öldürdüler, bu kadınlar şiddet uyguladılar, bu kadınlar devletin sırlarını sattılar, bu kadınlar devletin bankasını yağmaladılar. Hadi söyleyin biriniz söylemiyorsanız utanın ya. Sizin içinizden biri cumhurbaşkanı olsa ne değişecek? Benim memleketime adalet gelmeyecekse içinizden birinin cumhurbaşkanı olması hiç umurumda değil. Açık ve net söylüyorum.’’

”O SAVCILARIN, O YARGIÇLARIN VİCDANLARINA TÜKÜREYİM”

28 Şubat davası hükümlüsü 85 yaşındaki Alzheimer hastası emekli Korgeneral Vural Avar’ın cezaevinde ölümüne tepki gösteren Bayraktaroğlu, ‘‘Generaller hapiste generaller…Generallerin normal şartlarda tahliye olması gerektiğine ilişkin anayasa kararını artık bütün Türkiye biliyor ama yok tahliye edilmiyorlar. Bir tane savcı ve hakim çıkıp da ‘bu generallerin Cumhurbaşkanı’ndan af talebinde bulunması gerekmiyor, çünkü bunlar gerek yaşları gerekse hastalıkları sebebiyle cezaevinde yatamazlar, bunları tahliye edelim’ demiyor. O savcıların da o yargıçlarında ben ta vicdanlarına tüküreyim. Günahtır kardeşim o insanlara. Yazıktır günahtır bunun adı cinayettir. Adalet dağıtmakla görevli bir savcı, bir yargıç insanlık suçu işleyemez.

Yüreğim yanıyor benim, insanlar adaletsiz bir dünyada yaşayamazlar. Türkiye Cumhuriyeti Devleti kimliği ve pasaportu taşıyan bizler bu ülkenin yargısına güvenemezsek, yargıcına, savcısına, hakemine de güvenemezsek hiçbir konuda birbirimize güvenle bakamayız.’’

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin