Başsavcılık’tan skandal açıklama: Rabia Naz hızlanarak atlamış olabilir!

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı, 11 yaşındaki Rabia Naz’ın ölümüyle ilgili soruşturma konusunda skandal bir açıklama yaptı. Başsavcılığın açıklaması, bugüne kadar Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan’ın ortaya koyduğu hiç bir delilin kabul edilmediğini, görgü tanıklarının ifadelerinin dikkate alınmadığını ortaya koydu. Başsavcılık tarafından yapılan açıklama gösterdi ki, baba Şaban Vatan’ın kişisel çabaları olmasaydı, dosya ‘intihar’ denilerek aylar önce kapatılacaktı!

Başsavcılığın yazılı açıklamasında, 12 Nisan 2018’de yaralı halde bulunan ve tedavi için kaldırıldığı hastanede yaşımını yitiren Rabia Naz Vatan ile ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtiliyor. Ancak olayın trafik kazası olabileceği yönündeki görgüye dayanmayan iddiaların elde edilen bulgularla doğrulanamadığı belirtiliyor. Görgü tanıklarının ifadeleri var, 155’e yapılan ihbar dosyada duruyor. Baba kendi çabalarıyla söz konusu aracı buluyor. Ancak hiç bir işlem yapılmıyor

11 YAŞINDA, 70 KİLO BİR ÇOCUK 4,5 METRE ATLAYABİLİR Mİ?

Başsavcılık, Rabia’nın atladığı iddia edilen çatı ile yaralı olarak bulunduğu yer arasında binanın altındaki iş yerine ait bir sundurma (4,5 metre) olduğunu hatırlatıyor. Ardından, “Teknik bilirkişi, hızlanarak atlaması halinde küçük Rabia’nın bulunduğu yere düşebileceğini mütalaa etmiştir.” diyor. 11 yaşında ve 70 kilo olan bir çocuk, çatıdaki 40-50 cm’lik engeli de aşarak 4,5 metre öteye nasıl zıplayabilir?

HACETTEPE’NİN RAPORU GEÇERSİZ Mİ?

Başsavcılık, kızının cinayetini aydınlatmak için çabalayan babanın Hacettepe Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanlığı’ndan aldığı mütalaayı da değersiz gibi gösteriyor. Savcılık 11 sayfalık ve Rabia’nın ‘araç çarpması sonucu’ ölmüş olabileceğini gösteren raporu görmezden geliyor.

Giresun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklaması, Adalet Bakanlığı’nın resmi Twitter hesabından da paylaşıldı.

OLAY YERİNDE FREN İZİ, KAN LEKESİ YOKMUŞ!

Başsavcılık, “Olay yerinde yapılan incelemelerde kan izi, fren izi ve araç çarpmasına ilişkin herhangi bir delil ve emare bulunamamıştır.” diyor. İşte baba Şaban Vatan’da tam olarak bunu söylüyor. “Kızıma bir otomobil başka bir yerde çarparak ağır yaralamış. Ardından Rabia, bir yere götürülerek yarası ve kanı temizlendikten sonra evin önüne bırakılmış” diyor. Dolayısıyla kızın bulunduğu yerde kan ya da fren izi olmaması normal değil mi?

BEYAZ ÇİMENTO LEKESİ

Açıklamada, “Olay yerinde bulunan Rabia’ya ait ayakkabıların altında beyaz çimento veya alçıya benzer izler bulunmuştur.” denildikten sonra, intihar iddiasını güçlendirmek için ikametin çatı katında yapılan aramada da bir beyaz çimento torbasının bulunduğu aktarılıyor. Şaban Vatan, soruşturmanın başından beri kızının yürüyüş yolu üzerinde bulunan bir inşaat alanında aynı çimento izleri bulduğunu anlatıyor.

ÇANTASI ÇATI KATTA BULUNMUŞ!

Başsavcılık açıklamasındaki en büyük skandallardan biri de çocuğun çantasının ikametin çatı katında bulunduğu iddiası. Bu da görgü tanıklarının ifadesiyle tamamen yalan. Zira olaydan hemen sonra çatı katta yapılan aramada çanta bulunamıyor. Ancak yaklaşık 6 saat sonra yeniden gelen polis, gündüz bulamadığı çantayı gece karanlığında çatı katta buluveriyor. Hem de çatı katının kapının hemen yanında!

ADLİ TIP’TAN ‘ISMARLAMA’ RAPOR

Açıklamanın 5. maddesinde Adli Tıp raporlarından bahsediliyor. Ve alınan iki raporunda da ‘ölümün yüksekten düşmeyle uyumlu’ olduğunun yazıldığı kaydediliyor. Bu da yalan… İlk rapor kazadan yaklaşık 4 ay sonra alınıyor. O raporda ölümün ‘bedensel travma’ sonucu meydana gelmiş olabileceği belirtiliyor. Ki bu en yaygın haliyle trafik kazası anlamına geliyor. Zaten bunun içindir ki Adli Tıp’tan (amaca uygun) ikinci bir rapor daha isteniyor. O raporun tarihi ise Ocak 2019. Orada ise ‘yüksekten düşme’ kaydı düşülüyor.

BEYAZ RENKLİ DOBLO ARAÇ

Baba Şaban Vatan, baştan beri kızına Eynesil Belediye Başkanı Coşkun Somuncuoğlu’nun yeğeninin kullandığı siyah renkli bir Doblo’nun çarptığını ve bu nedenle kazanın/cinayetin üzerinin örtülmeye çalışıldığını savunuyor. Başsavcılık açıklamasında ise bir yıldır hiç kimsenin duymadığı ‘beyaz Doblo iddialarından’ bahsediliyor. Bilgi kirliliğiyle kamuoyunun kafası karıştırılmak mı isteniyor?

http://tr724.wpengine.com/rabia-nazin-babasindan-akil-hastanesine-gonderilmeden-once-videolu-anlatim/

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin