Konferansı iptal edilen IŞİD sanığı Hanzala: Bunu tehdit olarak kabul ediyoruz

Terör örgütü IŞİD’in Türkiye sorumlusu olduğu suçlamasıyla tutuklanan ve tutuklanmasından kısa bir süre sonra hakkında tahliye kararı verilen Ebu Hanzala kod adlı Halis Bayuncuk’un Ankara’da vereceği konferans iptal edildi. Bayuncuk, iptal kararını kendisi duyurdu. Çektiği videoyla açıklama yapan Bayuncuk, ‘Bunu bir tehdit olarak kabul ediyoruz” dedi.

Konuşmalarında “Diri diri insan yakmak caizdir” diyen Ebu Hanzala kod isimli Halis Bayancuk’un 26 Şubat 2017 tarihinde yani bugün Ankara Etimesgut’ta vereceği konferans Valilik tarafından iptal edildi.

SİZ DE BEKLEYİN….

Konuya ilişkin bir video yayımlayan Halis Bayancuk, Ankara Valiliği’nin iptal kararını okuyup bunu bir “tehdit” olarak gördüklerini söyledi. Halis Bayancuk, “Siz de bekleyin, biz de bekliyoruz. Allah’ın vaadi mi haktır, yoksa sizin boş tehditleriniz mi gerçektir. Bunu hem dünyada hem de ahirette hep beraber göreceğiz” dedi.

 

Editör Notu: Konferans duyurusu olan bilboardların önce Etimesgut Belediyesi görüntüleri yer almıştı. Daha sonra bunun photoshop olduğu ileri sürüldü. ebu hanzala ankara konferansi

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin