Başkentte esrarengiz kaçırma olayları; bir haftada iki kişi kayıp

Başkent Ankara’nın göbeğinde iki kişi güpegündüz kaçırıldı. Ailelerin resmi kurum müracaatlarına cevap verilmiyor.

KHK ile kapatılan Turgut Özal Üniversitesi çalışanı Turgut Çapan’ın 31 Mart 2017 günü Ankara Yenimahalle Şentepe’de kaçırıldığı öğrenilmişti. Daha önce KHK ile kapatılan özel eğitim kurumlarında çalışmış olan Önder Asan’ın da benzer şekilde 1 Nisan Cumartesi günü saat 13.30 sıralarında Ankara Yenimahalle Şentepe otobüs son duraklarında kimliği belirsiz kişilerce kaçırıldığı öğrenildi.

AYNI YERDE İKİNCİ KAÇIRMA OLAYI

Önder Asan’ın kaçırıldığı yerde tam bir gün önce Turgut Çapan’ın kaçırıldığı ailesi tarafından ifade edilmişti.

Aile, olay olduğu gün Önder Asan2ın bir arkadaşı tarafından olaydan haberdar edildiklerini ifade ettiler. Aile Cumhurbaşkanlığı  İletişim Merkezi (CİMER), Başbakanlık İletişim Merkezi  (BİMER) gibi kuruluşlara müracaatta bulunmasına rağmen Önder Asan hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamadı. Aile 1 haftadır Önder Asan’dan haber alamıyor.

Önder Asan’ın eşi resmi makamlardan cevap alamayınca eşinin durumunu sosyal medyadan duyurarak insanlardan yardım istedi.

CHP’Lİ TANRIKULU; KAÇIRILAN TURGUT ÇAPAN’I BAKAN SOYLU’YA SORDU

Öte yandan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Ankara’da 10 gün önce kayıt dışı olarak gözaltına alınan ve o günden beri haber alınamayan Turgut Çapan’ın durumunu gündeme getirdi.

Sezgin Tanrıkulu kayıp olayını, Turgut Çapan’ın eşinin twitter hesabındaki videoyu paylaşarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

Yine Ankara Valisi Ercan Topaca’nın konuyu araştırıcağını belirttiği bildirildi. Ancak bugüne kadar resmi makamlardan herhangi bir açıklama yapılmadı.

 

Başkentin göbeğinden güpe gündüz adam kaçırdılar!

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin