Barolardan Emine Bulut açıklaması: “Eserinizi beğendiniz mi? Yasal düzenleme yapın!”

Emine Bulut’un eski eşi tarafından öldürülmesine tepkiler gelmeye devam ediyor. Ankara Barosu tarafından, Bulut’un boşandığı eşi tarafından hunharca katledilmesinin ardından kadına yönelik şiddete karşı yasal düzenleme ve her türlü yükümlülüğün devlet tarafından yerine getirilmesi çağrısı yapıldı.

‘Eserinizi beğendiniz mi? diyen İzmir Barosu’ndan yapılan açıklamada ise ”Artık ÖLMEK İSTEMİYORUM çığlıklarını duyun ve kadınların kazanımlarını ellerinden almaya uğraşmak yerine ölümleri durdurun” ifadeleri yer aldı.

Ankara Barosu Kadın Hakları Merkezinden yapılan açıklamada, Kırıkkale’de Emine Bulut’un boşandığı eşi tarafından hunharca katledilmesinin kadın cinayetlerinin normalleştiği, kadına yönelik şiddetin artık sınır tanımadığı, küçük bir çocuğun annesinin öldürülmesine “anne lütfen ölme” diye yürekleri parçalayan feryat edişinin sıradanlaştığı vurgulandı.

Kırıkkale’de kadına yönelik şiddetin cinayetle sonuçlandığına değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Kadına yönelik şiddetin aldığı boyut, Emine Bulut’un ölümüyle bir kez daha ortaya çıkmıştır. Kadınların yaşam hakkının yok edildiği bir noktadadır. Kadınlar herkesin gözü önünde öldürülürken, ihtiyacımız olan kadınları her açıdan koruyacak yasal düzenlemelerdir. Emine Bulut’un ölümü yeniden göstermiştir ki kadınları erkek şiddetinden hızlıca koruyacak 6284 sayılı yasa hayatidir. Yasanın sınırlandırılması anlamında yapılacak müdahaleler kadınların daha fazla ölmesi anlamına gelecektir.”

İZMİR BAROSU: ESERİNİZİ BEĞENDİNİZ Mİ?

İzmir Barosu’ndan yayımlanan açıklamada da ”Artık ÖLMEK İSTEMİYORUM çığlıklarını duyun ve kadınların kazanımlarını ellerinden almaya uğraşmak yerine ölümleri durdurun” ifadeleri yer aldı. İzmir Barosu’nun açıklaması şu şekilde:

“Yıllardır uyguladığınız kadın politikaları ve her alanda yükselttiğiniz şiddet dilinin sonunda bir kadın daha öldürüldü. Eserinizi beğendiniz mi?

Dört yıl önce boşandığı eski eşi tarafından öldürülen Emine Bulut’un çığlıkları, kadınların haklarını gasp etmek içim toplandığınız kulis odalarından, suni erkek mağdurlarınızın yanından duyulmuyor mu?
Artık ÖLMEK İSTEMİYORUM çığlıklarını duyun ve kadınların kazanımlarını ellerinden almaya uğraşmak yerine ölümleri durdurun.”

1 YORUM

  1. İbretlik, yürek dağlayan bir şiddet kesiti…
    “o “eski eş”in hangi partiye oy verdiğini düşünüyorsunuz?”
    diye bir anket yapılsa, sonuç ne olur sizce!!!

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin