Barış Dumankaya, kayyımlara ‘talan ve yağmayı’ sordu

Barış Dumankaya

Dumankaya şirketler grubuna atanan kayyımların, holdingin Yönetim Kurulu eski Başkanvekili Barış Dumankaya hakkında, sosyal medya paylaşımları nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu ortaya çıktı.

Yaşananlara tepki gösteren Barış Dumankaya, “Şirketlerimi yöneten kayyım heyeti, tweetlerimden hakkımda suç duyurusunda bulunmuş. İstiyorlar ki hem mallarımı istediğine 5’te 1 fiyatına peşkeş çeksinler, hem de ben sessiz kalayım. Bekleyin bakalım devran dönünce kim kimin hakkında suç duyurusunda bulunacak.” diyerek kayyım heyetine şu soruları yöneltti:

“1. Pendik Kurnaköy deki ana ambarlardan 200 tırlık malzemeleri ederinin çok altında sattınız mı, satmadınız mı?

2.Uniplast fabrikasını ben 5 milyon dolara 2000’li yılların başında kurmuştum. 2020’de fabrika kabaca bir hesapla 8-10 milyon dolar etmesi gerekirken, alelacele fabrikayı 1.2 milyon dolara sattınız mı?

3. Esenyurt’ta Modern Vadi şantiyesinde sahada ve ambarlarda bulunan milyonlarca dolar değerindeki demir ve malzemeleri hurdaya sattınız mı?

4. Modern Vadi şantiyesindeki temel filiz demirlerinin kesilmesine izin vererek projeye zarar verdiniz mi?

5. Dumankaya Toyota Plaza Gebze’yi ederinin 5 te 1 fiyatına, ihaleye sadece tek bir kişi katılmışken ve rekabet şartlarını oluşturmadan sattığınız doğru mu?

6.Kurtköy Pendik’teki Athletico spor tesislerinin tüm spor aletlerinin, malzemelerinin ve hatta dekorlarının dahi kiraladığınız kiracı tarafından çalınarak kaçırıldığı doğru mu?

7. Kendi yakın akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı şirketlerimde işe yerleştirdiniz mi?

8. Kurnaköy/Pendik teki 67 dönüm arsayı imar planları belediyede askıdayken(yani imar izni çıkacakken) 7 de 1 fiyatına sattınız mı?

9. Aydınlı/Tuzla’daki 43 dönüm arsayı 10 da 1 fiyatına, ihalesiz sattınız mı?

Daha bildiğim ve size soracağım çok soru var. And olsun ki sizlere, hepinize o soruları bir gün, bir zaman soracağım.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin