‘Barınamıyoruz’ diyen öğrencileri AKP’liler yerlerde sürükledi

Kredi Yurtlar Kurumu’ndan yurt çıkmayan, özel yurtların da fahiş ücret istemesi üzerine sokakta kalan üniversite öğrencileri yaşadıkları barınma sorununu AKP İzmir İl Başkanlığı önünde protesto etmek isteyince AKP’liler tarafından yerlerde sürüklendi. Yerde sürüklenen 3 öğrenci gözaltına alındı.

ANKA’da yer alan habere göre olay, dün akşam saatlerinde Bayraklı’daki AKP İl Başkanlığı önünde yaşandı. Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi olduğu belirtilen 3 kişi, AKP İl Başkanlığı’nın önüne gelerek “Barınma haktır alacağız” yazılı pankart açtı. Üniversite öğrencisi olduğu öğrenilen protestocular, “Hesap sormaya geldik” diyerek burada bir basın açıklaması yapmak istedi.

“SARAYLARINDA SEFALAR İÇERİSİNDE YATANLARDAN HESAP SORMAYA GELDİK”

Açıklamayı yapan Gamze Toprak, “Öğrencileri sokaklarda yatıranlardan, saraylarında sefalar içerisinde yatanlardan hesap sormaya geldik. Barınma en temel hakkımızdır ve işte saraylarda yatanlardan hesap sormaya, en büyük hakkımız olan barınma hakkımızı almaya geldik. Biz işkence düzenine karşı da sokaklarda, meydanlardayız” dedi.

Basın açıklaması sırasında Gamze Toprak, İsmail Temel ile Tuncay Yıldırım Özen, binadan çıkan görevliler tarafından sürüklenerek AKP İl Başkanlığı önünden uzaklaştırıldı. 3 kişi daha sonra gözaltına alındı.

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin