Bakan Zeybekçi’den iş isteyen çaresiz kadına: Ben de iş istiyorum, ben de iş istiyorum!

Cumhuriyet gazetesi yazarı Çiğdem Toker, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin kendisinden iş isteyen çaresiz bir kadına “Ben de iş istiyorum ben de iş istiyorum” şeklinde karışık verdiğini iddia etti.

29 Kasım AKP Grup Toplantısı sonrası yaşanılan olaya iki meslektaşı ile birlikte tanık olduğunu ifade eden Toker, yaşanılanları köşesine taşıdı.

İşte Toker’in o yazısı:

Zeybekci ve çaresiz kadın

Yer: TBMM, Şeref Salonu koridoru

Tarih: 29 Kasım 2016 Salı, Saat 12.50. Başbakan Binali Yıldırım AKP Grubu’ndaki konuşmasını tamamlamış. Partililer dağılıyor. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de onlardan biri. “Başkanlık gelirse dolar artmaz” sözünün sahibi Zeybekci yanında ekibi, kalabalığı dalgalandırarak ilerliyor. Koridorun tam ağzında, orta yaşlı bir kadın yaklaşıyor.

Zeybekci yanında korumalar, bir an duraklayıp bakıyor.

Kadın hafiften mahçup ama net bir cümleyle, “Kızım için iş istiyorum” diyor.

Zeybekci sesini yükselterek, şu karşılığı veriyor: “Ben de iş istiyorum ben de iş istiyorum”.

Arkasını dönerek söylediği bu sözleri, havaya kaldırdığı elini döndürerek de destekliyor. O el, istenmeyen birine söylenen “Hadi Allah selamet versin” dilinde konuşuyor. Kadın yüzünde çaresizlik ile şaşkınlık karışımı bir ifadeyle Bakan’ın arkasından bakakalıyor.

Bu sahneye, birlikte yürüdüğümüz iki meslektaşımla tanık oldum.

Zeybekci’nin aktif siyaset öncesinde Denizli’de binlerce işçi çalıştıran fabrikaların sahibi bir işadamı olduğunu hatırlatalım. Sonra da soralım.

O anda sağda solda açık kamera olsa o çaresiz kadına bu sözü edebilir miydiniz?

Kaynak: Cumhuriyet Gazetesi

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin