Bakan Varank’ın Volkswagen kararı yorumu: Onlar kaybeder!

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Alman otomotiv devi Volkswagen’in Manisa’ya yatırımdan vazgeçme kararına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ekonomi Muhabirleri Derneği (EMD) Başkanı Turgay Türker ile beraberindeki yönetim kurulu üyelerini kabulünde konuşan Varank, kaybedenin Volkswagen olduğunu iddia etti.

Varank, “Volkswagen CEO’su Herbert Diess’in bana yazdığı mektup var. ‘Biz Türkiye’yi çok önemli bir ülke olarak görüyoruz. Türkiye’de yatırım yapanın kazanacağını biliyoruz.’ Bütün çözümlerini mevcut fabrikalarında güncellemeye giderek çözmek istiyorlar. ‘Çünkü sektörün ne olacağını bilmiyoruz.’ diyor. Siyaseten bu işi istemeyenlerin olduğunu biliyorduk. Zaten basına yaptığı açıklamalarda Diess bunu da söyledi. Bu işte de biz değil, Volkswagen kaybeder. Çünkü yatırımcısını ekonomik değil, siyasi kararlarla aldattığını kendileri itiraf etmiş oldu. Biz kendi otomobil projemize güveniyoruz.”

1 YORUM

  1. Devletimizin Bekçisi bile bu soytarılardan vasıflı. Adalet, er geç gerçek yüzünüzü topluma ifşa edecektir. Milletimizin tükürüklerine boğulacaksınız. Biiznillah

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin