Bakan Soylu’ya itiraz eden iki Saadet Partili gözaltına alınıp sorgulandı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Üsküdar’daki seçim konuşmasında Saadet Partisi’nin PKK ile gizli anlaşma yaptığını söyleyince alandaki bazı vatandaşlar itiraz etti. Bunun üzerine Soylu, “Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz” dedi. İtirazın devam etmesi üzerine Saadet Partili iki kişinin gözaltına alınıp sorgulandığı ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, seçim çalışmaları kapsamında bir gruba hitap ederken, PKK veya HDP ile gizli bir sözleşme yapıldığını söyledi. “Bu sözleşmeyi yapan biz değiliz. Bu sözleşmeyi yapan Saadet Partisi’nin Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’dur. Bu sözleşmeyi yapan İyi Parti’nin Genel Başkanı Meral Akşener’dir. Bu sözleşmeyi yapan FETÖ’dür. Bu sözleşmeyi yapan PKK’dır. Bu sözleşmeyi yapan HDP’nin sözde vekilleridir…” diye konuştu.

“Ben Saadet Partiliyim PKK’lı değil”

Soylu’nun konuşması sırasında alanda bulunan bir vatandaş Saadet Partisi’ne destek verdiğini belirterek şunları söyledi: “Biz PKK’lı değiliz. Ne kadar PKK’lı varsa Allah belasını versin. Eğer biz işbirliği yapıyorsak bizim Allah belamızı versin. Ben de Saadet Partiliyim, PKK’lı değilim. Vatanımı da seviyorum.”

Vatandaşın ifadeleri üzerine Bakan Soylu, vatandaşa “24 Haziran’da Saadet Partisi sattı bu milleti, hadi oradan densiz. Karamollaoğlu sattı. Densiz, ne söylüyorsun? Utanmadan bir de milletin içine çıkıyorsunuz PKK’yı Meclis’e siz taşıdınız.” dedi.

Gözaltına alınanlar, adli kontrol şartıyla serbest

Milli Gazete’nin haberine göre, Bakan Soylu ile aralarında sözlü tartışma yaşanan 2 vatandaş gözaltına alındı. Dün akşam saatlerinde gözaltına alınan vatandaşlar bugün öğle saatlerinde adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Bu kişilerin Saadet Partisi Üsküdar İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yıldıray Çamlıca ve yeğeni olduğu öğrenildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin