Bakan Soylu’dan ‘Abdulhamit Gül’ sorusuna dikkat çeken cevap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile girdiği polemiğin sorulması üzerine gazetecilere gülümseyerek “Şu anda ne programındayız? Türkiye bir afet bölgesidir ve afetlere karşı hepimiz tedbirli olmalıyız.” dedi. Soylu’nun tavrı dikkat çekti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Arama Kurtarma (PAK) Tanıtımı’na katıldı.

Soylu, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ile girdiği tartışmanın sorulması üzerine soruları cevapsız bıraktı.

Gazetecilerin sorularına gülerek karşılık veren Soylu, “Şu anda ne programındayız? Türkiye bir afet bölgesidir ve afetlere karşı hepimiz tedbirli olmalıyız” dedikten sonra başka soru almadan bulunduğu alandan ayrıldı.

BAKAN GÜL: YARGI DAĞITIMI MAHKEMEDEDİR, SOSYAL MEDYADA DEĞİL

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun annesine hakaret edilmesine ilişkin “Kınıyorum, en ağır cezayı alacağına inanıyorum” dedi.

Gül, Bakan Soylu’nun annesine yönelik sosyal medyadan yapılan hakarete tepki göstererek, “Kadınların onuru, haysiyeti herşeyin üzerindedir. Hele anneler olunca anneler başımızın tacı. Cennet annelerin ayağının altında. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu beyin validelerine yapılan bu hayasız, çirkin, insanlık dışı saldırıyı, ifadeleri, şiddetle konuyorum, lanetliyorum. Bu alçak, insanlık dışı, haysiyetsiz ifadeleri kullanan kişilerin de hukuk önünde en ağır, hak ettiği cezayı bulacağına da inanıyorum. Hukukun, yargının bu anlamda, hak ettiği cezayı vereceği inancımız tamdır. Muhterem validelerine de acil şifalar diliyorum. Dualarımızı iletiyoruz. Hiç kimsenin annesine, eşine, çocuklarına, ailesine küfretme, kötü söz söyleme hakkı yoktur. Aile bizim en kutsalımızdır. Kadınlar onurumuzdur. Nerede olursa olsun insan onuru ile yaşar. Kimin evladı, kimin eşi, kimin annesi olursa olsun, en ağır bir şekilde kınama, yakışıksız ifadeleri engelleme hepimizin görevidir. Bu konuda yasalarda da ihtiyaç olması halinde kanunlar toplumun ihtiyaçları için çıkartılır. Bununla ilgili değerlendirmeler yapılması gerekir. Bu tür müeyyideleri daha arttırıcı, ailesine, kişilik onuruna zedelemeyecek ne gibi ağır müeyyideler ihtiyaçlar varsa, konuşulması tabidir. Konuşulacağı yer, kanun yapımı parlamentodadır, yargı dağıtımı mahkemededir, sosyal medyada değil. O mecralarda konuşulur, değerlendirilir ve karar alınır.” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Yeniçağ yazarı Orhan Uğuroğlu’na saldıranların serbest bırakılmasının ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, annesine ve kendisine sosyal medyada küfreden kişinin serbest bırakıldığını açıklayarak, “Tweet’imle yeniden alırsanız provokasyon sayacağım.” dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de “Bana tutuklama siparişi vermeyin” açıklamasını yapmıştı. Bakan Gül’ün bu açıklaması “Soylu’yu mu kastetti?” sorusunu akla getirmişti.

Bakan Gül, bugün ise Soylu’nun ismini ilk kez zikrederek “Yargı dağıtımı mahkemededir, sosyal medyada değil” dedi.

1 YORUM

  1. Adalet bakani sanki hapishanelerde curuyen, tecavuze ugrayan, ciplak aramaya maruz kalan, bebeği ile lohusa halinde cezaevine atılan, cezaevinde iken hunharca ve hayvanca işkencelere maruz kalan, suçu Kur’an okutmaktan başka bir şey olmayan suçsuz ve günahsız kadınların cehennem hayatı yaşadığı bir ülkenin bakanı değilmiş gibi mürai davranıyor ya, içim kaldırmıyor bu pislikleri

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin