Bakan Karaismailoğlu’ndan İkizderelilere ‘provokasyon’ suçlaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu (sağda), İkizdere'de yapılması planlanan Cevizlik taş ocağına ilişkin, ilçeye gelerek incelemelerde bulundu, vatandaşlarla görüştü. ( Muhittin Sandıkçı - Anadolu Ajansı )

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, İkizdere’deki İşkencidere Vadisi’nde taş ocağı açma girişimine karşı vatandaşların direnişine tepki gösterdi. Vatandaşları hedef alan Karaismailoğlu, “Rize İkizdere’de oynanan oyun ise sadece taş ocağı ve çevre hassasiyeti değil. Sıkıntıları her zaman olduğu gibi bu ülkenin kalkınmasıdır. Bu provokasyonlar, siz değerli kardeşlerimizin basiret ve feraseti ile defedilecektir.” dedi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Cengiz İnşaat’ın, Rize’de kurulması planlanan İyidere Lojistik Limanı Projesi için İkizdere’deki İşkencidere Vadisi’nde taş ocağı açma girişimine karşı yurttaşların direnişi sürüyor.

Rize’de bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, belediyeyi ziyaret etti. Rize Valisi Kemal Çeber, AKP Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin ile birlikte kentsel dönüşüm alanında incelemelerde bulundu.

İncelemeleri sonrasında İkizdere direnişini hedef alan Karaismailoğlu, “Rize İkizdere’de oynanan oyun ise sadece taş ocağı ve çevre hassasiyeti değil. Sıkıntıları her zaman olduğu gibi bu ülkenin kalkınmasıdır. Bu provokasyonlar, siz değerli kardeşlerimizin basiret ve feraseti ile defedilecektir.” diye konuştu.

BÖLGE HALKI TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

İşkencedere Vadisi’inde yapılacak olan taş ocağı için açılan yol çalışmalarını yerinde inceleyen Karaismailoğlu, dün bölge halkının sert tepkisiyle karşılaşmıştı. Bölge halkı doğalarının tahrip edilmesine tepki gösterirken Karaismailoğlu’nun, “2 sene dolmadan çıkıp gideceğiz” sözlerini sarf ettiği duyulmuştu.

Bakan Karaismailoğlu tepkiler üzerine arkasını dönüp korumaları eşliğinde makam arabasına binerek alandan ayrıldı. Bakanın ayrılışıyla kalabalıktan yuhalama sesleri yükselmişti. Köylüler, “Direne direne kazanacağız” sloganları atmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin