Bahçeli’ye sert tepki: Bir kadının kapısına adam yollamak mafyanın raconunda bile yoktur

İYİ Parti üyeleri, genel başkan Meral Akşener’in evinin önünde basın toplantısı düzenledi. Grup adına açıklama yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı, “Bir kadının kapısına gece vakti adam yollamak, mafyaların raconunda bile yoktur” dedi.

İYİ Parti üyeleri, dün Akşener’in evinin önünde yaşananlara tepki gösterdi. İYİ Parti’den yapılan açıklamada suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı ve MHP’nin af tasarısına da gönderme yapıldı.

Grup adına açıklama yapan İYİ Parti Genel Sekreteri Mustafa Cihan Paçacı “Meşru siyaset zeminin terk etmeyeceğiz. Sözü ayağa düşürmeyeceğiz. Tehdit ve üslupsuzluk siyaseti sokak seviyesine düşürmemelidir” dedi.

Açıklama şu şekilde:  “Sayın Meral Akşener’in şahsında Türk siyaseti tarihinde örneği görülmemiş bir seviyesizlikte bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştır. Söyleyecek sözü, savunacak kozu kalmayan Bahçeli sosyal medyada tehditler savurmuştur.

Bu yaşananlar göstermiştir ki siyasi zeminde sözün bittiği tuzun koktuğu eşiğe gelmiş bulunuyoruz.

Bir kadını tehdit etmek, bir kadının yoluna pusu atmak, gece vakti kapısına adam yollamak geçtik Türk töresini, affettirmeye pek hevesli olduğu mafyanın raconunda bile yoktur.

İYİ Parti, kriz, af teklifi ve ikinci kozmik oda teklifi olan McKenzie anlaşması olan mağdurun mazlumun milletin yanında durduk. 81 milyon emin olsun ki böyle yapmaya devam edeceğiz. İYİ Parti’ye kurulmak istenen kriminalize etme kumpasına düşmeyeceğiz.

Türkiye 8 tane şehit verdiği gün, bu büyük acısını ve sorumluları, teröristle masaya oturanları, şehirlere bomba döşeyenleri ve bu bomba döşeyenleri izleyenleri konuşmalıdır. Bunu engellemek için oynanan oyunu görüyoruz.

Siyaset bir genel başkanın evininönüne gece yarılarında anakuzularını göndererek yapılacak iş değildir. Tehdit ve üslupsuzluk siyaseti sokak raconu seviyesine düşürmemelidir.”

MHP’DEN FLAŞ KARAR: ÜSKÜDAR TEŞKİLATI GÖREVDEN ALINDI

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in evinin önünde yaşanan gerginlik sonrasında MHP Üsküdar ilçe teşkilatı görevden alındı. Öte yandan, 11 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin