Bahçeli’den ‘Yıldırım’ tepkisi: Kürdistan, Lazistan yoktur, o canlı yayını izlemem

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) başkan adayı Binali Yıldırım’ın ‘Kürdistan’ açıklaması ile ‘canlı yayın’ kararına yönelik sert açıklamalar yaptı.

“Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır.” diyen Bahçeli, Yıldırım’ın CHP’nin İBB başkan adayı Ekrem İmamoğlu ile yapacağı canlı yayın tartışmasını gazeteci İsmail Küçükkaya yöneteceği için seyretmeyeceğini duyurdu.

Yıldırım, geçen hafta Diyarbakır’da yaptığı konuşmada, “İstiklal mücadelesini başlatırken, Ankara’da Büyük Millet Meclisi’ni toplayan Gazi Mustafa Atatürk’ün davet ettiği millet temsilcileri arasında Kürdistan mebusu da, Lazistan mebusu da vardı.” ifadelerini kullanmıştı.

Devlet Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter’dan siyasi gündeme dair bir dizi mesaj yayınladı. Bahçeli’nin mesajları şöyle:

Türkiye’de Kürdistan, Lazistan yoktur

“Türkiye’de Kürdistan ve Lazistan yoktur. Bundan sonra da olamayacaktır. Olması yönünde heveslenenler varsa karşılarında daima Milliyetçi-Ülkücü Hareketi bulacaklardır. Sözümüzden dönmedik, sevdamızdan ödün vermedik, özümüzün öğütülmesine müsaade etmedik. Dünden bugüne duruşumuz aynıdır.”

FOX Tv’nin yayını bulanık ve sorunlu

“Şayet İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğü kesinleşirse, bilinsin ki, 16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının tartışmasını takip etmeyeceğim. MHP hakkın, haklının, halkın ve haysiyetin tarafındadır.”

“Bu şahsın Cumhur İttifakı ve MHP’ye husumet besleyen tavrı açıktır, bilinmektedir. Tarafsız değildir, samimi değildir, yeterli hiç değildir. Kaldı ki, FOX TV’nin yayın çizgisi de bulanık ve sorunludur.”

“Bize göre iki adayın katılacağı televizyon programının en uygun moderatörü sakin, sabırlı, anlayışlı ve tarafsız yönleriyle temayüz etmiş Sayın Didem Arslan Yılmaz’dır. Tartışmaları ustalıkla yöneten, birikim ve tecrübesiyle öne çıkan Sayın Yılmaz’ın seçilmesi kanaatimce doğru olurdu”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin