Bahçeli’den, Berberoğlu kararı yorumu: İnfazın durdurulmasına karşıyız

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin, eski CHP milletvekili Enis Berberoğlu hakkında AYM’nin verdiği ikinci kez hak ihlali kararı sonrası yeniden yargılama kararına tepki gösterdi. Partisi’nin grup toplantısının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Bahçeli, “Yargıya saygımız var mahkemenin davayı yeniden görmesini de uygun buluyoruz ancak infazın durdurulmasına karşıyız. Enis Berberoğlu ile ilgili dokunulmazlığın kaldırılmasıyla alakalı fezleke komisyon ve genel kurula geldiğinde de MHP daha önceki tutum ve davranışına uygun olarak dokunulmazlığın kaldırılması yönünde oy kullanacaktır.” diye konuştu.

BOĞAZİÇİ ÖĞRENCİLERİNE ‘TERÖRİST’ DAMGASI

Devlet Bahçeli’nin partisinin grup toplantısındaki konuşmasından satır başları şöyle: “Boğaziçi Üniversitesi’nde ataması yapılan rektöre itiraz edenlerin saldırı üssü marjinal örgütlerdir. Bir öğrencinin DHKP-C’li ile ne işi olur. 108 kişiden 101’nin Boğaziçi ile ilişiği yoktur. Kılıçdaoğlu, Türkiye’nin evlatlarını serbest bırakın diyor. Öğrenci başka, terörist başkadır. Hain başka, kahraman başkadır. Bunların birbirlerine karıştırılması felakettir. Öğrencilerimizin endişelerine kulak vermek elbette görevimizdir. Fakat terör örgütleriyle irtibatlı olanlar öğrenci değil suçludur.”

TWİTTER’A TEPKİ: DEMEK Kİ DOĞRU YOLDAYIZ

Sosyal medya platformu Twitter’ın nefret söylemi içeren bazı paylaşımlarına kısıtlama getirmesine değinen Bahçeli, “Demek ki çok doğru yoldayız. Varsın kısıtlasınlar, isterse bütün mesajlarımı kaldırsınlar. Boyun eğmeyeceğimizi söylüyorum.” dedi.

YENİ ANAYASA İHTİYAÇ, DESTEKLİYORUZ

Devlet Bahçeli, yeni Anayasa hakkında da konuştu: “Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmemiz verimli ve yapıcı bir atmosferde gerçekleşmiştir. Anayasaların da değişime uğraması ve yeniden yazılması doğaldır. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle yeni Anayasa’nın mecburiyet olduğunu göstermektedir. MHP yeni Anayasa sürecinde vardır, çalışmalarına başlamıştır.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin