Bahçeli, MİT TIR’ları haberini seçim meydanlarında böyle kullanmış!

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay’ın, “Berberoğlu hadisesinde asıl yargılanması gereken kişi de Kılıçdaroğlu’dur. Kılıçdaroğlu’nun sorumluluğu gözden ırak tutuluyor. Adeta bu hadisede Kemal Kılıçdaroğlu kuryelik yapmıştır. Bunu niye kimse konuşmuyor ve tartışmıyor. Asıl üzerinde durulması gereken husus budur” iddiasına cevap geldi.

Cumhuriyet Gazetesi eski İcra Kurulu Başkanı ve avukat Akın Atalay, Cumhuriyet’e MİT Tırları haberinin çıktığı günün ertesinde MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından meydanlarda nasıl kullanıldığın o dönemki konuşma metninin göstererek ortaya çıkardı.

Bahçeli’nin, 30 Mayıs 2015 Bayburt Mitingi’ndeki, “Türkiye’de işlenen cinayetleri azmettirdiler. AKP silah kaçakçılarının, silah tüccarlarının, kan döken, can alan teröristlerin aparatı haline gelmiştir. Bu utanç verici durum Türkiye’yi uluslararası toplumda suçlu ve mahcup durumuna düşürecektir” ifadeleri dikkat çekiyor.

Bahçeli şöyle devam ediyor: “Komşu coğrafyalardaki iç savaşa taraf olan, teröristleri, isyancıları ahlaksızca silahlandıran Erdoğan ve Davutoğlu vatana, millete ve devlete ihanet etmiş olmayacak mıdır? Erdoğan 1,5 yıldır Türk milletini kandırmıştır. Davutoğlu 1,5 yıldır gerçekleri çarpıtmış, teröristleri silahlandırmıştır”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin