Bahçeli, İmamoğlu’na seslendi: Aday olmak istiyorsan mertçe itiraf et, biz de ona göre davranalım

MHP lideri Devlet Bahçeli, geçen hafta TBMM’nin önüne giden ve Süleyman Soylu’yu düelloya çağıran Ümit Özdağ’ı ‘sığınmacı’ konusu üzerinden eleştirdi. Bahçeli, “Teröristlerin dahi cesaret edemediği protestolarla İçişleri Bakanımıza saldırmak itibarsızlaştırmaya çalışmak su katılmamış edepsizliktir.” dedi. Devlet Bahçeli, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na da İBB Başkanı, cumhurbaşkanı adayı olmak arzusundaysa, karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin ki biz de ona göre muamele edelim.” diye seslendi. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki haftalık olağan grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, geçen hafta TBMM önüne giden ve İçişleri Bakanlığı’na yürümek isteyen Ümit Özdağ’ı çok sert sözlerle eleştirdi. Bahçeli, “İçişleri Bakanlığı’nın önüne gelenler terörle mücadelenin önünü kesmek isteyenlerdir. Sanki komut almışcasına saldırıya geçenlerin tam karşısında MHP vardır. Teröristlerin dahi cesaret edemediği protestolarla İçişleri Bakanımıza saldırmak itibarsızlaştırmaya çalışmak su katılmamış edepsizliktir, hainlere yol açan, yol gösteren densizlik ve terbiyesizliktir.” dedi.

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

 • Biz gelecek nesillere her anlamda güvenceye kavuşturulmuş bir vatan, bir millet, bir devlet emanet etmekle mesul ve mezunuz. Biz il sayısı 100 olan, nüfusu da 100 milyona ulaşmış bir Türkiye’yi hedefliyoruz.
 • Bugün de ülkemizin asıl sorunlarından birisi değişmeyen bir kafa yapısıdır. Öyle bir zamandayız ki maalesef dağda çakal kalmamış hepsi siyasetin içinde yer almıştır. CHP’ye bakın, bunu görürsünüz.

EKREM İMAMOĞLU’NA YÜKLENDİ; KARADENİZ’DE NE İŞİN VARDI?

 • CHP’de hayır yoktur, umut yoktur. Çünkü CHP yönetiminin ismi tedavüle sokulan aday adaylarının itibarı, iradesi, inandırıcılığı yoktur. Kılıçdaroğlu’nun aday olma iştahı her seferinde yeni bir karşı duruşla kırılmaktadır. İBB Başkanı’nın Karadeniz turuna çıkıp, belediye bütçesiyle mitingler düzenlemesi 6+1 formatlı masaya baskı kurmuştur.
 • Bizim anlayamadığımız can alıcı husus, belediye başkanının hangi şehrimizin siyasi sorumluluğunu üstlenmiş olduğudur. Hangi gizli ve siyasi gündemlerin peşinden sürükleniyor. İstanbul’un şehremini bayram gününde Karadeniz’de ne aramıştır? Bir belediye başkanının şehrini terk edip siyasi hesaplar içine girmesi, hangi amaca hizmettir?

ADAY OLMAK İSTİYORSAN, ÇIK  SÖYLE

 • İBB Başkanı, cumhurbaşkanı adayı olmak arzusundaysa, karşımıza çıkıp mertçe itiraf etsin ki biz de ona göre muamele edelim. İstanbul, İstanbul olalı böylesi bir zillet, hezimet ne görmüş ne de yaşamıştır. Asıl vız gelecek tırıs gidecek şahıs İmamoğlu’dur. İradesi de ipoteklidir. İstanbul ziyan edilmiştir. İstanbul kaderi ile baş başa bırakılmıştır. Bu kara leke parti yönetimi ve belediye başkanının alnına kazınmıştır.
 • Zillet İttifakı kimi aday çıkarırsa çıkarsın 2023 yılının Haziran ayında sandıktan volkan ağzı gibi fışkıracak, sel olup taşacak irade Cumhur İttifakı’dır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan da yeniden ve açık ara farkla seçilecektir.

TÜRKİYE YOL GEÇEN HANI DEĞİLDİR

 • Sığınmacı meselesi ülkemizin yumuşak karnı, istismara müsait zaafı haline gelmiştir. Sağduyulu kavrayış, ihmal edilemez zorunluluktur. Önü arkası hesaplanmadan, sonuçları öngörülmeden atılacak her adım, toplumun sinir uçlarını tahrip edilecek her yaklaşım doğruca uçuruma açılacaktır. Elbette Türkiye yol geçen hanı, sığınmacı kampı değildir. Sosyal doku, kültürel müktesebat korunmalıdır.
 • Sığınmacı sorunu, Türkiye’nin uzun yıllar taşıyabileceği bir sorun olmaktan tamamen çıkmıştır ancak bu çarpıcı gerçek, ülkemizde misafir halde bulunan sığınmacılara cephe açmak anlamına gelmemelidir. Suriyeli sığınmacılar bugün misafirimizse yarın komşumuz olacaktır.
 • Bazıları sığınmacı sayısını 8 milyon, bazıları 10 milyon iddia ediyor. Bunların hepsi palavradır, devletin kaydı ortadadır. Bizi bağlayan da bu verilerdir. Türkiye genelinde sığınmacı sayısı 4 milyon 82 bin 693’tür. Geçici koruma statülü Suriyeli sayısı da 3 milyon 762 bin 686’dır.

DÜZENSİZ GÖÇE İZİN VERİLMEMELİ

 • Düzensiz göçe kesinlikle müsaade edilmemeli, yakalananlar hemen ülkelerine gönderilmelidir. Suriyeli sığınmacıların ülkelerinden kopuşlarına neden olan iç çatışma ortamı geçer geçmez, ülkelerine dönüşleri el birliğiyle, insan haklarına muvaffık şekilde, hepsinin rızasıyla hayata geçirilmelidir.’
 • Suriye Devlet Başkanı’nın ilan ettiği genel af kararı mühim ve geri dönüşleri kolaylaştırıcı bir gelişmedir. Hükümetin uygulayacağı her politikayı destekleyeceğimiz bilinmelidir. Hiçbir masumu elinde hançerle bekleyen cellatlara teslim edemeyiz, böylesi vahşete ortak olamayız. Bize göre briket evlerin yapımı değerli bir adımdır.

OSMAN KAVALA’YI SAVUNANLARA TEPKİ

 • Gezi Parkı olaylarında baş aktör olan bir suçlunun avukatı kesilen siyasetçiler ihanete destek çıktıklarını ne zaman göreceklerdir. Bunlar ne adalet bilirler, ne hukuk tanırlar. Bu ucubelere Türkiye emanet edemez. Sorosçu Osman’la yatıp Sorosçu Osman’la kalkanlara hatırlatırım ki biz Hz. Osman’ı biliriz, Osman Paşa’yı biliriz ancak Soros’a ruhunu satmış Osman Kavala’yı bilmeyiz, bilmeyeceğiz.
 • Türklüğün bıçkın korkusuz aslan parçasına, Topal Osman’a iade-i itibarı yapılmalıdır. Bizim Osmanlarımız bize sonuna kadar yeter. Türk düşmanları Osmanlara ruhumuzla karşı durmaya hesaplarını bozmaya muktediriz. Bizim Osmanlarımız soyludur, vatanseverdir. Onların Kavalalı Osman’ı da Türkiye’nin sabıkalı düşmanıdır.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

1 YORUM

 1. İpin ucu …un elinde diye bir söz var. Ne yapalım ipin ucunu size veren … bir güruh var.

  ‘Mertlik’ sizin kitabınızda nasıl tanımlı, gerçekten merak ediyorum.

  Daha dün 80 yaşlarında bir çift teröre yardımdan içeri atıldı. Alparslan Kuytul Patnos cezaevine götürüldü. Hamile bayanlar yasa çiğnenerek hapse atılıyor. Devlet diye bir şey kalmadı, mafya babaları bile sizden daha racon sahibi. Sizin mertlik dediginiz …luk olmasın !?

  Nasıl bir günah işledim de kader sizin gibileri o koltuklara oturttu. Sizin peşinizden gelen de sizin gibiler.

  Bu saatten sonra “yok ben duymadım, benim haberim yoktu” diyenin vay haline.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin