Bahçeli, Fehmi Koru’ya ‘melun’ deyip hedef gösterdi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli

Tarih veya değişik rakamlarla oynayarak partisine iktidar hesapları yapmasıyla tanınan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 31 Mart seçim sonuçları üzerinden de ilginç bir çıkarım yaptı. Oy oranlarının yüzde 18,81 olduğunu savunan Bahçeli, “O da 1881’dir, o da Atatürk’ün doğumudur.” ifadesini kullandı.

Antalya’da MHP’li belediye ve il başkanlarıyla toplantıda buluşan Devlet Bahçeli, şunları söyledi: “31 Mart seçimlerinden sonra kötü niyet sahipleri daha da gün yüzüne çıkmıştır. Özellikle Cumhur İttifakı’nı karalamak için organize bir şebeke söz konusudur. Halep oradaysa, arşın sandıktadır. Ve oy oranımız yüzde 18,81’dir. O da 1881’dir, o da Atatürk’ün doğumudur.”

“Geçmişinden utanması var mıdır?”

Fehmi Koru

Bahçeli 31 Mart seçimini analiz eden gazeteci Fehmi Koru’yu da ağır ifadelerle eleştirdi, adeta hedef gösterdi:

“FETÖ’nün Fehmi’si, Pensilvanya’nun Koru’su, 15 Temmuz’un intikamını almak için sıraya girmiştir. Bu şahsın elini kolunu sallayarak dolaşıyor olması hayrettir. Pensilvya’nın korosunun eski gazeteci kadrosundan olan melun şahıs, MHP’nin AK Parti’nin altını oyduğunu ifade etmiştir. AK Parti’nin daha az zararlı bir müttefik bulmasını utanmadan sıkılmadan önermiştir.

MHP, TBMM’de denge ve denetleme görevi yapmaktadır. Bu çürük yumurta, bu husumet odağı hangi hakla bunları söyleyebilmektedir. Karanlık dönemlerin kalemşörü olan bu şahsın geçmişinden utanması var mıdır? FETÖ’nün Koru’su kime hangi mesajları veriyor? Cumhur İttifakı’nı hazmedemeyenler 15 Temmuz’un intikamını almak isteyenlerdir. Bizim ittifakımız siyasi alışveriş üzerine bina edilmiş değildir. Cumhur İttifakı Türk milletinin iradesiyle inşa edilmiştir.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin