Bahçeli Erdoğan’a destek çıktı; erken seçimle ilgili konuştu: “2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır”

HDP’nin erken seçim çağrısının ardından MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yaptığı açıklamada, “Görüşümüz nettir. Milletvekili genel seçimleri zamanında, yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır. Bundan tavizimiz düşünülemeyecektir.” dedi.

Bahçeli, AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP’li bir siyasetçi ile görüştüğü iddialarına ilişkin açıklamalarda bulundu. “Cumhurbaşkanı üzerinden alevlendirilmek istenen tartışmalar CHP’deki hesaplaşmanın, Kılıçdaroğlu’na alternatif oluşturma çabasının deşifre ve delaletidir.” ifadesini kullandı.

Bahçeli şöyle konuştu: “27’nci dönem Milletvekili Genel Seçimleri 24 Haziran 2018’de yapılmıştır. Yegâne öncelik 2023 hedeflerini yakalamak olmalıdır. Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi’yle birlikte demokratikleşme, normalleşme ve istikrar ortamının sağlanması konusunda Cumhur İttifakı kararlıdır. Kim ne yaparsa yapsın ne söylerse söylesin hangi ayak oyunlarına heves ederse etsin 2023’e kadar Türkiye’nin kararlı duruş ve tutumu zaafa uğramayacak, hedeflerden sapma gösterilmeyecektir. Bu konuda söz birliği, güç birliği, irade birliği çok açıktır, tartışmasızdır. Türkiye’yi kaos ve kargaşaya sürüklemek için iştah ve izansızlıkla bekleyen çevrelere fırsat verilmeyecektir. Görüşümüz nettir. Milletvekili genel seçimleri zamanında yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır. Bundan tavizimiz düşünülemeyecektir. Görünen odur ki AK Parti’ye hakim olan görüş de memnuniyetle ifade ediyorum ki, bu şekildedir.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin