Bahçeli, Başkanlık yolunu açtı

Başbakan Binali Yıldırım ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasında 1 saat 10 dakika süren zirvenin sonucu belli oldu. Bahçeli bugün yaptığı grup toplantısında Başkanlık yolunu açan açıklamalarda bulundu.  Bahçeli, Başkanlığı halka sormanın hiçbir mahsuru olmadığını açıkladı.

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, “MHP parlamenter sistemin revize edilerek devamından yanadır. Ama milletimize sormanın hiçbir mahsurluğu ve sakıncalı tarafını da görmeyecektir. Türk milletine güveniyorum. AKP’nin anayasa hazırlığını TBMM’ye getirmesi, sağlıklı ve makul bir neticenin alacağına yürekten inanıyorum.”

BAŞKANLIK ÜLKEYİ BÖLER DEMİŞTİ

Başkanlığı halka sormanın mahsuru olmadığını açıklayan Devlet Bahçeli, genel başkanlık için 600’e yakın delegenin imzasına rağmen kongreye gitmeyi “mahsurlu” olarak nitelemişti.

Bahçeli bu yılın başında ise Başkanlıkla ilgili tartışmalar konusunda Ahmet Davutoğlu’nun kendisiyle görüşme isteğine “”Bize göre başkanlık sistemi ile özyönetim ve özerklik istekleri emmoğludur. Başkanlık sistemi Türkiye’nin çözülmesini, parçalanmasını isteyen istek ve amaçlarla örtüşüyor.” demişti.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin