Bahçeli af istediği Alaattin Çakıcı’yı ziyaret etti

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’yı cezaevinde ziyaret etti. MHP İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin Alaattin Çakıcı’yı ziyaret ettiğini açıkladı.

“Milliyetçi Hareket Partisi Lideri Sayın Devlet Bahçeli, rahatsızlanan Alaattin Çakıcı’yı tedavi gördüğü Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi’nde ziyaret ediyor” diyen Yalçın, buluşmadan fotoğraflar paylaştı.

Bahçeli önceki gün de hastanede tedavi gören Çakıcı’ya Ankara il teşkilatı aracılığı ile geçmiş olsun dileklerini iletmişti.

Bahçeli, AKP’nin kabul etmediği “genel af” önerisinde Çakıcı’dan, “ülkü ve ülke sevdalısı olan, davalarının gözü kara yiğitleri olarak bilinen mesela Alaattin Çakıcı, mesela Kürşat Yılmaz, 100 bin ülkücünün imzasıyla aday gösterilseydi, bu kahramanlarımız için de cezaevinden çıkarılmaları için bir kampanya yapılacak mıydı?” ifadeleri ile bahsetmişti. Çakıcı, Bahçeli’nin bu önerisi karşısında, “Ömrünü adı gibi devlete adayan Sayın Bahçeli’nin Meclis’te benimle ve arkadaşım Kürşat Yılmaz’la ilgili ayrıca tüm kader mahkumları ile ilgili söylemlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullanmıştı. Çakıcı’nın, “Seçimlere 15 gün kala mutlaka bir yazı daha yazacağımın bilinmesini isterim” açıklaması da dikkat çekmişti. Çakıcı, kısa bir süre sonra hükümlü bulunduğu Kırıkkale Keskin T Tipi Kapalı Cezaevi’nden Kırıkkale Yüksek İhtisas Devlet Hastenesi’ne kaldırılmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin