Babacan’dan Erdoğan’a: Şahsi bekanızı korumayı bu ülkeyi sevmek zannediyorsunuz

13’ü rehine 3’ü operasyonda olmak üzere 16 asker ve polisin şehit olduğu Gara operasyonuna ilişkin değerlendirmede bulunan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştirdi. Babacan, ” Sayın Cumhurbaşkanı; operasyon başarılı olsaydı, kameraların karşısına geçip ‘Ben başardım‘ diyecektiniz. Başarısızlıktan dolayı hiçbir sorumluluk üstlenmiyorsunuz. Aldığınız yanlış kararların faturasını başkalarına kesemezsiniz. Sorumluluğu taşımak zorundasınız.” değerlendirmesini yaptı.

Partisinin Altınordu İlçe Kongresi’nde konuşan DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın açıklamaları şöyle:

”DEVA Partisi; kapatılan bir partinin üzerine konuşlanmadı, bölünmüş bir partinin hazır yapısı üzerine kurulmadı. DEVA Partisi; sıfırdan, yeni bir kadroyla, siyasete ilk kez giren çok sayıda arkadaşımızla ve yepyeni bir teşkilat yapısıyla kuruldu.

Gara’daki başarısızlığın hesabını vermesi gerekenler, düğün evinden cenaze evine telefon açıp adeta şov yapmaktan çekinmiyorlar. Bu lakaytlığa son vermek boynumuzun borcudur. Bu ülkenin gençlerinin, birilerinin siyasi rantı için feda edilmesini reddediyoruz.

“SORUMLULUĞU TAŞIMAK ZORUNDASINIZ”

Sayın Cumhurbaşkanı; operasyon başarılı olsaydı, kameraların karşısına geçip ‘Ben başardım‘ diyecektiniz. Başarısızlıktan dolayı hiçbir sorumluluk üstlenmiyorsunuz. Aldığınız yanlış kararların faturasını başkalarına kesemezsiniz. Sorumluluğu taşımak zorundasınız.

Terör örgütü tarafından kaçırılan ve zorla tutulan, sadece asker ve polisimiz değil, milletimizin onuru ve gururudur. Siyasete ayar vermeye çalışacağınıza cevap verin. Terör örgütünün elinde başka vatandaşlarımız var mı? Varsa, kurtarılmaları için ne yapacaksınız?Şu anda Gara’da kaç askerimiz var? Operasyona katılan askerlerimiz geri geldi.  Ortaklarıyla birlikte ülkemizi daha da kötüye götürüyor. Şehit haberleri yüreğimizi yakıyor, ülkemiz yoksullaşıyor. Hayat pahalılığı bir türlü durdurulamıyor.  Manzara buyken küçük ortak ne yapıyor? Meclis kürsüsünden herkese hakaretler, küfürler savuruyor, bildiği işi yapıyor.

”ÖNÜNÜZE GELEN HERKESE HAİN DEMEYİ BIRAKIN”

Bu ülkenin gerçek düşmanı işsizlik. Hükümete çağrı yapmak istiyorum. Önünüze gelen herkese hain demeyi bırakın. ‘Bu ülkeyi seviyorum’ diyorsunuz, seveyim derken ülkeyi öldürmeyin.  Siz kendi şahsi bekanızı korumayı bu ülkeye sevmek zannediyorsunuz

Toplumu nefret tohumu ekerek mi bu ülkeyi seviyorsunuz? Biz sadece kendi partimiz içerisinde parlamenter sistem çalışmadık. Parlamenter sistemin Türkiye’ye getirilmesini düşünen siyasi partilerle de diyalog süreci başlattık.  Bir sistem değişikliği bahsediyorsak geniş bir toplumsal mutabakat zeminini yakalamaktır.  Hamasetle, gererek değil beraberce çalışarak çalışma yönteminin Türkiye için iyi olacağına karar verdik.

“BEKANIZI KORUMAYI ÜLKEYİ SEVMEK SANIYORSUNUZ”

Siz sevmeyi bilmiyorsunuz. Kendi şahsi bekanızı korumayı bu ülkeyi sevmek zannediyorsunuz. Biz, yanlış politikalarla öldüren bir sevgi istemiyoruz. Biz yaşayan, yaşatan, yaşama değer veren bir Türkiye sevgisiyle yanıp tutuşuyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yılına yaklaşırken bu ülkeyi içinde olduğu karanlık tünelden çıkartıp müreffeh, zengin, huzurlu topraklara dönüştüreceğiz. Eşitliği, adaleti, laiklik ilkesini ve hukukun üstünlüğünü anayasal düzenin temel ilkeleri olarak kabul ettik.”

 

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin