Babacan, Erdoğan’a cevap verdi: Madem bir imzayla her istediğini yapıyorsun, hadi ekonomiyi düzelt

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Yahu sen ne yaptın? Başbakan benim imzayı ben atıyorum.” açıklamalarına partisinin 1. Esenyurt İlçe Kongresi’nde cvap verdi. Ali Babacan, “Bana boş teneke demiş dün. Yahu siz niye 13 yıl boş tenekeyle çalıştınız? Cumhuriyet tarihinin en çok bakanlık yapılmış kişilerinden biriyim ben. İmzayı atan bendim diyor. Madem bir imzayla her istediğini yapıyorsun, hadi ekonomiyi düzelt, enflasyonu tek haneye düşür. Madem keramet imzada hadi bakalım! Ülkenin kötüye gidişinin altındaki imza sizin.” ifadelerini kullandı.

“Ben faizle savaşacağım diyor, yap, elinde değil mi? Elini tutan mı var? Bunlar bütün bunları yapıyor sonra da bizim tertemiz insanımızın dini, milli inancıyla oynuyorlar. Biz o masalardayken önce Türkiye dinlenirdi. Benim şahsıma bize çok verecek dersiniz var derlerdi. Çünkü ülkemizin menfaatine çalıştık ama sözümüzden dönmedik. Biz iddiamızı, itibarımızı kaybettik.

Erdoğan’a sesleniyorum, bunları bırakın: Ekonomiyi düzeltmenin yolu hukuktan geçer, bunu her gün 10 kez tekrar edin. Ağzınızla kuş tutsanız yapamazsınız, hukuka ve adalete bağlı kalmadan ekonomiyi düzeltemezsiniz. 10 tane Nobel ödüllü iktisatçı getirseniz düzeltemezler. Topyekun bir iktidar değişikliği gerekiyor, bu ülkenin artık başka çaresi yok.

CUMHURBAŞKANI SİYASİ KAVGA ÇIKARMAZ

Dün, Erdoğan Siirt’teydi. Cumhurbaşkanı olarak mı, parti genel başkanı olarak mı bilmiyorum. Erdoğan birçok şey oldu, ama şu ülkenin ihtiyacı olan cumhurbaşkanı olamadı. Cumhurbaşkanı siyasi kavga çıkarmaz, birleştirir. Bunun yanında biliyorsunuz, ne zaman kendisi konuşma metninin dışına çıksa aklına ben geliyorum. devamlı benden bahsediyor.
Bana boş teneke demiş dün. Yahu siz niye 13 yıl boş tenekeyle çalıştınız? Cumhuriyet tarihinin en çok bakanlık yapılmış kişilerinden biriyim ben. İmzayı atan bendim diyor. Madem bir imzayla her istediğini yapıyorsun, hadi ekonomiyi düzelt, enflasyonu tek haneye düşür. Madem keramet imzada hadi bakalım! Ülkenin kötüye gidişinin altındaki imza sizin.

İKTİDARINIZIN ANAHTARI BAHÇELİ’DE ŞİMDİ

Biz kimsenin kuyruğunda veya arkasında değiliz! DEVA Partisi olarak alnımız açık, başımız dik emin yürüyoruz. Bizim ortağımız yok, sizin iki ortağınız var. Bir büyük ortak var kendisi, küçük ortak Bahçeli, küçüğün küçüğü de Perinçek. Çin politikası diye Perinçek’in politikasını anlatıyorsunuz ya. Siz kimin peşinden gittiğinizin farkında mısınız? Daha düne kadar sizin iktidarınıza o kadar ağır hakaretler eden Bahçeli değil mi? Hepsini yuttunuz, kol kola yürüyorsunuz. İktidarınızın anahtarı Bahçeli’de şimdi. O desteği çekse ne yapacaksınız?

‘EKONOMİYİ DÜZELTMEK İÇİN BUNLARI UYGULAYIN’

Erdoğan ekonomiyi düzeltmek, enflasyonu düşürmek istiyorsa beni dinlesin. Bana geçen ‘Bir de kalkmış bana ders vermeye çalışıyor’ demişti ama ihtiyacı var. Anlatıyorum;

1. Konuşunca doğruyu söyleyeceksin
2. Söz verince tutacaksın
3. Emanete ihanet etmeyeceksin
4. Hakka hukuka bağlı olacaksın
5. Dürüst ve işinin ehli liyakatlı kadrolarla çalışacaksın
6. Karar alırken ortak akılla hareket edeceksin.
7. Her an hesap vermeye hazır olacaksın.

Bugün Edirne’de Bulgarların ülkeye giriş kuyruğunu görüyoruz. Neden? Çünkü bizim vatandaşımızın alın teri ucuzladı. Onlara ucuz geliyor. Ülkede bir tek kendi etrafındaki zenginler rahat, orta sınıf diye bir şey kalmadı. Yanlış politikalar nedeniyle bugün milyonlarca insan, açlık sınırında mutlak yoksullukla yaşıyor. Biz zamanında bu mutlak yoksulluğu silmiştik, yine yaparız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünkü konuşmasında Babacan için şunları söylemişti: “Bu CHP yanına taktığı o bazı tiplerle. Adeta arkasında boş teneke… Ne diyorlar? ‘İşte biz şuraya çıkarmıştık.’ Şunu bir defa bilmeniz lazım. Benim başbakan olduğum yerde senin sesin çıkabilir mi? ‘Utanmadan sıkılmadan ben bunu yaptım ben şunu yaptım… Yahu sen ne yaptın? Başbakan benim imzayı ben atıyorum… ‘Ben bunu yaptım şunu yaptım.’ İnsan utanır utanır.”

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin