Babacan: Acil destek paketi açıklanmalı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı ‘3 haftalık tam kapanma’ kararına ilişkin sosyal medyada bir video mesaj yayınlayan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, küçük esnaf, işletmeler, gündelik ve yevmiyeyle geçinenlerin mağdur edildiğini, hükümetin acilen bir destek paketi açıklamasını gerektiğini söyledi.

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, 3 hafta tam kapanma kararının ardından Twitter hesabından bir video mesaj yayınladı.

DEVA Partisi olarak en az iki haftalık bir kapanmanın gerekli olduğunu söylediklerini hatırlatan Babacan şöyle konuştu:

”Biraz önce genel merkez başkanlık kurulu toplantısının ortasında bugünkü kapanma kararını duyduk. Bu ülkemiz için gereklidir, ancak kapanma ile beraber vatandaşımıza bir destek paketinin de açıklanması gerekiyordu. Bütün dünya bunu böyle yönetiyor. Kapanıyor ama aynı zamanda vatandaşına doğrudan destek veriyor. Küçük işletmeler, esnaf, gündelik yevmiye ile geçinen vatandaşlarımız şu anda 3 hafta boyunca mağdur kaldılar. Biz hükümetten acilen bir destek paketi açıklamasını bekliyoruz. Kapanma ancak destek paketi ve etkin bir aşılama programı ile beraber anlamlıdır.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin