Babacan: ’17-25 Aralık’ın yolsuzluk boyutuna bakılmadı ama devlet arşivinde hiçbir şey kaybolmaz’

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, katıldığı DW Türkçe yayınında 17-25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonlarına dikkat çekerek, “17-25 Aralık sürecinde işin yolsuzluk boyutuna kimse bakmadı. Günün birinde dönüp o tarafa bakmak gerekir” dedi.

Nevşin Mengü’ye konuşan Babacan’a “17-25 Aralık’ta yolsuzluk var mıydı? sorusu yöneltildi. Babacan şu çevabı verdi:

“Ona herhalde bakılır, çünkü tam bakılamadı o dönemde. O dönemde mini darbe teşebbüsünden o kadar önemli bir temaydı ki; biriktirilen dosyaların yerel seçimlere 3 ay kala eş zamanlı olarak ortaya çıkarılması ve aynı örgütün medya kanalı ile bunu ülkenin gündemine birden getirmesi, 17 Aralık dalgası oldu bir de arkadan 25 Aralık dalgası olması gibi. Darbe teşebbüsü o kadar önemliydi ki işin yolsuzluk boyutuna kimse bakmadı. Günün birinde o tarafa bakmak gerekir diye ben düşünüyorum, Çünkü o gürültüde toz dumanda o yolsuzluk konusu gerilerde kaldı.”

‘Devlet arşivinde arayınca her şey çıkar’

Mengü’nün, “Siz devleti iyi tanıyorsunuz. Günün birinde dönülüp bakılır mı diyorsunuz, bakılmalı mı diyorsunuz?” sorusuna ise Babacan, “Benim bildiğim bir şey var; devlet arşivinde hiçbir şey kaybolmaz. Yani şöyle küçük bir kalemle bir yere yazı yazın onun 10 yere fotokopisi çekilir. Bir postitin kaç tane fotokopisi çekilir. Devlet arşivini şöyle arayınca her şey çıkar.” açıklamasın yaptı.


YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin