Baba ile oğlunun kavuşması mahşere kaldı! İnsanlık toprağa verildi

Uzun süre kemik kanseri ve hukuksuzlukla mücadele eden, son anlarında babasını sayıklayarak dünyaya veda eden 9 yaşındaki Ahmet Burhan Ataç gözyaşları ve dualarla toprağa verildi.

Savcılık izin vermediği için son anında oğlunun yanında olamayan baba Harun Ataç ile oğlunun buluşması mahşere kaldı.

Tarsus Cezaevi’nde tutuklu bulunan baba Harun Reha Ataç, oğlu Ahmet Burhan’ın cenazesi törenine 12 jandarma eşliğinde getirildi.

Anne Zekiye Ataç ve baba Harun Ataç, yavrularının mezarı başında dua ederken görevli 12 jandarma tarafından ablukaya alındı. Harun Ataç cezaevine döndükten sonra karantina kapsamında 14 gün hücrede tutulacak.

Zulmün sembolü oldu

Ahmet Burhan Ataç’ın ölümü sosyal medyada gündem oldu. İki isim için binlerce tweet paylaşıldı, AKP rejimine tepki gösterildi. İşte onlardan bazıları:

Kazım Güleçyüz: Bu yaşında bunca acı yaşatılan Ahmet, bu dönemin unutulmaz sembollerinden biri olarak mübarek bir Ramazan gecesi cennete uçtu. Allah onu rahmetiyle kucaklayacak. Ailesine sabır ve sekînet diliyorum. Ona ve ailesine bunları yaşatanları ise Allah’ın Kahhar ismine havale ediyorum.

Ömer Faruk Gergerlioğlu: Canım Ahmet bizden ayrıldı, annesinden, kardeşinden ve doyamadığı babasından ayrıldı. Gece babası son anına yetişsin diye çok uğraştık, 3 kez kalbi duran Ahmet için Savcı, ısrarla babayı ancak sabaha göndereceğini söyledi. Yetişemedi baba… Kavuşturmamakta inat etmişlerdi hep…

Ergun Babahan: Bir çocuk öldürüldüğünde insanlık öldürülür… Gözü yaşlı yorumladım, Ahmet’i kaybettik başka kaybetmeyelim. Schindler’in listesi filmini izlemiş miydiniz? Ahmet o filmdeki kırmızı mantolu kız çocuğu, Nazi subayının keyif için vurduğu…

Hakan Şükür: Bu gözyaşları ve zalimlerin kararmış, insanlık dışı muameleleri ile babasına kavuşamadan cennete gitti bu evlat. Ağlamaktan, çaresizlikten Rabbim şifa versin diyemedi bir baba.. Allah sebep olanları biliyor. Hesabını soracak elbet.

Akın İpek: Canlı canlı gömdükleri insanların yavaş yavaş ölümünü izliyor üzerine “Devlet elbisesi” giydirilmiş militanlar…  Çocuklar ölüyormuş, analar perişanmış, aileler parça parça olmuş, zerre kadar umurlarında değil. Bütün dertleri; Mal, makam, iktidar. Öyle bir kavim…

Semra Kuytul: Kelimelerin tükendiği noktadayız.. Buna sebep olanların Allah katında hesap vereceği o çetin gün gelecek elbette. Rabbim kıyamet günü sizlere şefaatçi kılsın..

Mahsun Kırmızıgül: Bir çocuğun ahını alan iflah olmaz. Anneleri,  babaları kim olursa olsun, çocuklara karşı merhamet ve vicdan kaybolduysa insanlık bitmiş demektir. Ölen Küçük Ahmet”in hikayesi yürek yaralayıcı, acı dolu.

Haluk Levent: Az önce haber geldi. Ahmet’i kaybetmişiz. Çok üzgünüm. Sevenlerinin başı sağolsun.

Haluk Savaş: Kara haber tez yayılır… Ahmet Burhan Ataç’ı kaybettik; siyaset ve bürokrasi kına yaksın. Bir çocuk el birliği ile ölüme yollandı. Ahmet Burhan Ataç #İbrahimGökcek aynı gün aramızdan ayrıldılar; bu ülkenin vicdan ve izanını kaybetmiş olduğunu gösteren iki tarihsel kayıt olarak yaşayacaklar…

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin