Ayna’nın solisti Güleryüz’den Bakan Ersoy’a: Sen bana video gönder, ben sana bin lira vereyim

Ayna Grubu’nun solisti Erhan Güleryüz, sosyal medya hesabından ”Utanç duyuyorum” başlığıyla paylaştığı videoda Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından müzisyenlere destek amacıyla verilecek 1000 liraya tepki gösterdi.

Ünlü sanatçı Erhan Güleryüz, koronavirüs salgını nedeniyle video gönderen sanatçılara 1000 TL yardım vereceklerini açıklayan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un yardım projesinin dilencilik olduğunu ve kendisinin bakanlığa yardımda bulunabileceğini söyledi.

Twitter hesabından ”Utanç duyuyorum” başlığıyla bir video yayınlayan Güleryüz açıklamasında şunları söyledi:

”Sayın Kültür Bakanım. Sanırım soyadınız Ersoy. Bütün müzisyenlere, MSG, MESAM, Miyor 1(Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) ve diğer kurumlar üzerinden bir mesaj göndermişsin. Demişsiniz ki bir proje kapsamında bize video gönderin, yani dilenin biz de size para verelim. Dilenin demişsiniz yani. Canım Bakanım, sen bana bir video gönder ben sana 1000 lira göndereyim.

İnsanların 83 milyonun aç yaşadığı bir ülkede sanatı ayakta tutmaya çalışan insanları dilenci yerine koyamazsınız. Bu arada MSG, MESAM, Miyor 1 bu nasıl bir terbiyesizliktir. Siz nasıl bir elçisiniz. Benim adıma beni dilenci yerine koyacaksınız. Bir yürüyün ya ayıp ayıp. Ben 40 yıldır müziğe hizmet ediyorum. Atanmış bir insanın beni dilenci konumuna koymasına izin vermiyorum. Onlar video göndersinler ben onlara para göndereyim. Zaten her zaman halktan para toplamayı biliyorlar. Müzisyenlerin 83 milyon için canı kurban, sizler gibi değiliz biz.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin