AYM Başkanı Arslan’ın yazar olduğu kitap ‘sakıncalı’ görüldü

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili ve Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu üyesi Ömer Faruk Gergerlioğlu, yazarları arasında Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Zühtü Arslan’ın da olduğu “İfade Özgürlüğü, İlkeler ve Türkiye” adlı kitabın, ‘sakıncalı’ denilerek cezaevine alınmadığını açıkladı.

Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu, yazarları arasında AYM Başkanı Zühtü Arslan’ın da olduğu “İfade Özgürlüğü, İlkeler ve Türkiye” adlı kitabı, “sakıncalı” gerekçesiyle tutuklulara vermedi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Twitter hesabından söz konusu duruma ilişkin paylaşımda bulundu. Gergerlioğlu, paylaşımında şu ifadelere yer verdi: “Şu skandala bakar mısınız? Cezaevleri derebeylik mi? Bandrollü, aralarında AYM başkanı Zühtü Arslan’ın da yazarı olduğu bir kitap bu Diyarbakır Kadın Ceza İnfaz Kurumu sakıncalı diyerek bu kitabı vermemiş..! @abdulhamitgul ne diyorsun?”

YAZARLAR

Kitabın yazarları arasında Kerem Altıparmak, Fikret Başkaya, Ayhan Bilgen, Şanar Yurdatapan, Fikret İlkiz, Osman Can, Arnaud Amouroux, Gökçen Alpkaya ve Türkan Sancar gibi yazarlar da bulunuyor.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin