Aydın’da jeotermal santralına direnen köylüler darp edildi

Aydın’da yapılmak istenen Jeotermal Santralı’na (JES) karşı direnen köylülere, şirketin özel güvenlik görevlileri saldırıp darp etti. Olayda bir köylü baygınlık geçirdi

Aydın’ın Beyköy ve Kuyucular mahallelerinde, Karadeniz Elektrik Üretim A.Ş (KARKEY) tarafından yapılmak istenen Jeotermal Santralı’na (JES) karşı bölge halkı mücadelesini sürdürüyor. Şirketin çalışmalarını durduran bölge halkı, dün de şirketin bölgeyi çit ile çevirmeye çalışmasını engellemeye çalışırken, şirkette çalışan güvenlik personelinin saldırısına uğradı. Köylülerin darp edildiği olayda 50 yaşındaki Muhammet Kömürcüoğlu baygınlık geçirerek hastaneye kaldırıldı.

VERGİLİ: GÜVENLİK GÖREVLİLERİ BÖLGE HALKINA SALDIRDI

Aydın Çevre Kültür Platformu Başkanı Mehmet Vergili, “Şirket buraya çit çevirmeye çalıştı. Bölge halkı olarak buna izin vermedik. Yasal süreci beklemeleri gerektiğini söyledik ama bizi dinlemediler. Güvenlik görevlileri bölge halkına saldırdı. Bir arkadaşımızda bundan dolayı fenalık geçirerek hastane kaldırıldı. Buradaki halk kararlı. Daha önce de izin vermedi, bundan sonra da izin vermeyecek.” şeklinde konuştu.

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin