Ayakta bile duramayan Ayşe Özdoğan, her hastaneye sevkinde kelepçelenmiş

Geçtiğimiz hafta tutuklanarak cezaevine gönderilen 4. evre kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın tutuklandığı günden bu yana her gün revirden hastaneye götürüldüğü öğrenildi. Ablası Emine Erdem’in anlattıklarına göre ayakta bile duramayan Ayşe Özdoğan, her hastaneye götürülmesi sırasında kelepçelenmiş. Emine Erdem, kardeşinin yaşadıklarına tepkili olduğunu anlattı: “Ülkesinde böyle bir zulme maruz kalmasına tepkiliydi. ‘Benim şu halimi görmeye gelecek kimse yok mu? Milletvekilleri, insan hakları dernekleri!’ dedi.”

Ayşe Özdoğan
Ayşe Özdoğan, kendisi gibi kanser olan annesiyle birlikte görünüyor.

Emine Erdem, geçtiğimiz hafta tutuklanan kanser hastası kardeşi Ayşe Özdoğan’ı kapalı görüşte ziyaret etti. Ayşe Özdoğan hakkındaki son gelişmeleri İnsan Hakları Savunucusu ve HDP Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun ÖFG TV YouTube kanalında anlatan Erdem, “Ayşe, sürekli revirde kışlık montuyla durduğunu anlattı. Bir görevlinin koluna girerek getirildi. İlk akşam kalp ritim bozukluğu nedeniyle hastaneye kaldırılmış. Bir hafta içerisinde her gün hastaneye götürülüş. Her götürülüşünde ellerine kelepçe takılmış. 7 gün boyunca sadece üç kez yemek yiyebildiğini söyledi. Yemekler baharatlı olduğu için yiyemiyormuş. ‘Bir keresinde dayanamadım, çorba içmek istedim. Ancak içemedim.’ dedi. Soğuktan dolayı yüzü şişmiş. Bunun üzerine ısıtıcı verdiklerini söyledi. İdrar yollarımda iltihaplanma olduğunu anlattı. Avukatına, ‘ben artık duvara baka baka kendi kendime konuşmaya başladım’ demiş. Şu anda hücrede can çekişiyor. Yüzündeki kanamalar artmış. Burnu üç kez kanamış. ‘Damağımdaki deliğin büyüdüğünü hissediyorum, çünkü burnumdan gelen kan ağzından da gelmeye başladı’ diyor. Hem fiziksel hem de psikolojik olarak çökmek üzere. Yani Ayşe’ye, ‘sen burada kal, biz öleceğin zaman çıkarırız’ mı diyorlar, bilmiyorum.” ifadelerini kullandı.

Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, “Kanser hastası bir insanın cezaevinde yeni hastalıklara yakalandığı görülüyor. Bir insanın 7 günde üç kez yemek yemesi korkunç. Vücut direnci zayıflamış olmalı.” dedi.

2 YORUMLAR

  1. ey zalim, sen de besersin ve bir gun olup gideceksin. Allaha imanimiz tam. O’nun hesabina da inancimiz tam. Dilerim ki yapip ettiklerini hem bu dunyada hem de ahirette cek. kat be kat fazlasiyla hemde. Bu mubarek cuma gunu hurmetine Rabbim dualarimizi kabul eder ve her kim bu yorumu okursa onun okudugu bu yorum da dua yerine gecer. Zulmunde bogulasin, inim inim inleyesin. sonun saddamdan kaddafiden beter olsun. ibreti aleme rezil rusva ol 7 ceddinle.

  2. Yaşasın Zalimler için cehennem… ne kadar da isabetli bir haykırış her geçen gün dahada fazla deme ihtiyacı hissediyor insan ..

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin