‘Ayakkabı kutularındaki dolarları bozdursunlar’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, AKP’nin Türkiye’yi ekonomik kriz ve fakirleşme eşiğine getirdiğini söyledi. İktidar ve çevrelerinin dolarların TL’ye çevrilme çağrısına, “Bozdurulacak dolarların kutularda olduğunu bütün Türkiye biliyor. Buyursunlar oradan bozdursunlar.” dedi.

Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, partisinin Mersin il teşkilatında gündemi değerlendirdi. Böke, yastık altındaki dolar birikimini bozdurun çağrıları için şunları dile getirdi:

“Sen bin 50 odalı saray yaptıracaksın, milyarlarca Türk Lirası harcayacaksın. Ne kadar harcadığını söylemeyeceksin. Sonra da dönüp vatandaşın ihtiyaç duyup aldığı araca göz dikeceksin. Bana sorarsanız, bu sorumsuzluğun tanımıdır. Bir israf varsa, israfı yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti iktidarıdır. Tasarruf etmek zorunda bırakılan, üstelik olmayan ücretlerinden ve gelirinden tasarruf etmek zorunda bırakılan da vatandaştır. Türkiye’de 6,5 milyon kişi net bin 300 lira asgari ücret alıyor. 4 kişilik bir ailenin açık sınırı bin 461 lira. Hangi israftan bahsediyoruz? Dolar bozdursunlar kampanyası da aynı derecede utanç vericidir. Çünkü ekonominin E’sini bilmediklerinin itirafıdır. Vatandaşa bütün bu zorluklar içerisinde zaten olmayan dolarlarını bozdur demek, hem vatandaşın yaşadığı ekonomiyi bilmemek anlamını gelir hem de bu koşullarda vatandaşı yanlış yöne sevk eden ve Türkiye gerçeğini bilmeyen, ekonomiyi anlamayan bir çerçeveyi ortaya çıkartır. Bozdurulacak dolarların kutularda olduğunu bütün Türkiye biliyor zaten. Buyursunlar oradan bozdursunlar.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin