Avukat Kemal Uçar’dan “İçerisi çok rahat; arzu eden herkese tavsiye ederim!” notu

15 Temmuz davalarında bazı askerlerin avukatlığını yapan ve davalarda gündeme gelen hukuksuzluklara dile getirdiği için 15 Mart’ta tutuklanan avukat Kemal Uçar’dan mesaj var.

Gazeteci Ece Sevim Öztürk’ün paylaştığı yazılı mesajda Uçar, “Arkadaşlar; hepinizi ayrı ayrı seviyorum. İçerisi çok rahat. Arzu eden herkese tavsiye ederim:) 29.03.2018-Avukat Kemal Uçar” ifadelerini kullandı.

11 günlük gözaltı sürecinden sonra tutuklanan Uçar’ın tutuklanma gerekçesi için ise 15 Temmuz sonrası mağdurlara avukatlık yapması, sosyal medya hesabından özellikle ByLock, ankesörlü telefon aramaları ve itirafçı beyanlarının davalar icin delil olmayacağına yönelik mesleki açıklamalarda bulunması gösterilmişti. Uçar için İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla müdafilik yapma yasağı da getirilmişti.

BİR SAVCI BÜYÜĞÜM, BYLOCK VAR DERLER ALIRLAR’ DEMİŞTİ

Uçar çıktığı televizyon programlarında 15 Temmuz sonrası hukuksuzlukları sık sık gündeme getiriyordu. Özellikle bylock konusundaki açıklamaları dikkat çekiyordu. Bu yüzden hedefte olabileceğini belirten avukat Uçar, bir televizyon programında, “Bir savcı büyüğüm dedi ki asker sorgularına çok giriyorsun. İsmin fişlenir, Bylock var derler, bir yıl seni içeride yatırırlar, bir yıl yatınca da aklın başına gelir, şaşırma” demişti.” ifadelerini kullanmıştı.

 

Türkiye'de bu haberi engelsiz paylaşmak için aşağıdaki linki kopyalayınız👇

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin