Avukat Kemal Uçar tahliye oldu

15 Temmuz davalarında bazı askerlerin avukatlığını yapan ve davalarda gündeme gelen hukuksuzluklara dile getirdiği için 14 Mart 2018’te tutuklanan avukat Kemal Uçar tahliye oldu.

Merkez Parti Genel Başkanı Abdürrahim Karslı, “Dün avukat arkadaşlarımla birlikte Av.Kemal Uçar’ın duruşmasına girdik. Heyet tahliyeye karar verdi. Sabır ve mücadeleye devam. Vicdanlara seslenerek, yine hukuku konuşarak haksızlıkları halledeceğiz. Devamı diğer mağdur ve masumlar için de bir gün tecelli edecektir inşaallah.” diyerek tahliye talebini duyurdu.

 Avukat Kemal Uçar, 15 Temmuz darbesini araştırdığı için tutuklanmıştı

15 Temmuz davalarında bazı askerlerin avukatlığını yapan ve davalarda gündeme gelen hukuksuzluklara dile getiren avukat Kemal Uçar 11 günlük gözaltı sürecinden sonrasınra geçtiğimiz Mart ayında tutuklanmıştı. Uçar’ın tutuklanma gerekçesi için ise 15 Temmuz sonrası mağdurlara avukatlık yapması, sosyal medya hesabından özellikle ByLock, ankesörlü telefon aramaları ve itirafçı beyanlarının davalar icin delil olmayacağına yönelik mesleki açıklamalarda bulunması gösterilmişti.

Uçar için İstanbul 3. Sulh Ceza Hakimliğinin kararıyla müdafilik yapma yasağı getirilmişti.

BİR SAVCI BÜYÜĞÜM, BYLOCK VAR DERLER ALIRLAR’ DEMİŞTİ

Uçar çıktığı televizyon programlarında 15 Temmuz sonrası hukuksuzlukları sık sık gündeme getiriyordu. Özellikle bylock konusundaki açıklamaları dikkat çekiyordu. Bu yüzden hedefte olabileceğini belirten avukat Uçar, bir televizyon programında, “Bir savcı büyüğüm dedi ki asker sorgularına çok giriyorsun. İsmin fişlenir, Bylock var derler, bir yıl seni içeride yatırırlar, bir yıl yatınca da aklın başına gelir, şaşırma” demişti.” ifadelerini kullanmıştı.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin