Avrupa’da Koronavirüs’ten 26 Türk öldü: Fransa’dan Of’a gelen 62 yaşındaki kadın hayatını kaybetti

Koronavirüs salgınında dolayı Avrupa’da bugüne kadar toplam 26 Türk vatandaşı hayatını kaybetti. Türklerin yoğunlukla yaşadığı Almanya, Hollanda, Fransa ve İngiltere gibi ülkelerin yanı sıra Avusturya ve Belçika’da da virüs kaynaklı ölümler yaşandı.

Avusturya’nın Linz kentinde, yaklaşık 14 yıldır böbrek ve şeker hastalıkları nedeniyle tedavi gören 28 yaşındaki Y.A, geçen pazar günü virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Fransa’da 5-24 Mart tarihlerinde koronavirüs nedeniyle 60 yaş üstünde 12 Türk vatandaşı yaşamını yitirdi. Bu kişilerin, Paris ve Strazburg bölgelerinde ikamet ettikleri belirtildi.

Almanya’da Kovid-19 nedeniyle 3 Türk hayatını kaybetti. Virüsün Hollanda’da görüldüğü 27 Şubat’tan bu yana 6 Türk öldü. Belçika’da Türk kökenli 3 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti. İngiltere’nin başkenti Londra’da yaşayan H.E, koronavirüs nedeniyle geçen hafta hayatını kaybetti. 55 yaşındaki H.E’nin astım hastası olduğu belirtildi.

Koronavirüs’ten hayatını kaybeden 62 yaşındaki E.Y böyle defnedildi 

Fransa’dan Of’a gelen 62 yaşındaki E.Y. Koronavirüsten hayatını kaybetti. E.Y’nin görüntüsün paylaşan İsmail Saymaz, “Hastalığı iki kişiye bulaştıran E.Y.’nin defin görüntüsü üç gün önce bana ulaşmıştı. Teyit edemediğim için yayınlamamıştım. E.Y., maske takan vatandaşlarca caminin mezarlığına defnedildi.” dedi.

E.Y. yakınları şu bilgiyi verdi: “Fransa’dan gelirken kontrolden geçti. O tarihte karantina yoktu. Türkiye’de doktora gitti ve Fransa’dan geldiğini saklamadı. Beş evladı da cenazeye gelemedi.”

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin