ATV’nin kıymasız köfte tarifinden sonra TRT’den atık gıdayla yemek tarifi

AKP’nin yandaş kanalı ATV’de verilen ‘etsiz köfte’ tarifinden sonra bu kez de TRT’nin ‘Atık gıda ile yemek tarifi’ sosyal medyada gündem oldu.

TRT’nin ‘Sıfır Atık’ programının ilk bölümünde atık gıdalar ile yemek tarifi verilmesi çok konuşulmaya başladı.

Koronavirüs salgınıyla zor günler geçiren vatandaşlara ATV’de kıymasız köfte siparişi tepki çekmişti. Şimdi ise TRT, ‘Sıfır Atık’ programında atık gıdalar ile yemek tarihi verdi.

Doğan Akdoğan’ın sunumuyla yayınlanan ve Mehmet Şef’in yer aldığı programda tezgâhın arkasından toplanan gıdalar ile yemek yapıldı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları belgeselin bilinçlenme açısından önemli olduğu savunurken, bazı kullanıcılar ise devlet kanalında atık gıda ile yemek tarifini ‘garip’ bulurken, açlık sınırı altında yaşamayı normalleştirme çabası olarak değerlendirildi.

ATV’NİN TARİFİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLMUŞTU

ATV’de kıymasız ekmek köftesi haberi yapılmasının ardından sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında karşımızı çıktı. Et fiyatlarının vatandaşın cebini yaktığı dönemde iktidara yakın kanalın böyle bir haber yayınlamasını bazı vatandaşlar manidar buldu.

Tarifte göre ekmek köftesi için 1 bayat ekmek, 1 bardak süt, 1 yumurta, 1 kase maydonoz, 1 soğan, 1 sarımsak, 1 kaşar peynirinin kullanılması gerektiği gösterildi. Söz konusu haber kısa sürede sosya medya kullanıcılarının gündemine oturdu.

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin