Arınç’tan maaş savunması: Bu konuda tek yetkili Erdoğan’dır

Maaşının 13 bin liradan 18 bine çıkarıldığı iddia edilen Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi Bülent Arınç, kendisini eleştirenlere ‘edepsiz’ demesine yönelik tepkilerin ardından açıklama yaptı.

Sosyal medya hesabından eleştirileri cevaplayan Arınç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Japonya seyahati öncesi yapılan ilk YİK toplantısında maaş konusunun gündeme gelmediğini belirtti. YİK üyelerinin kendi maaşlarını belirleme gibi bir tasarrufu olmadığını ifade eden Arınç, “Bu konuda tek yetkili makam Sayın Cumhurbaşkanımızın kendisidir” dedi.

Ancak Arınç, bir sayfalık açıklamasında, maaşının 13 bin TL’den 18 bin TL’ye çıkarılması ve bunu kabul edip etmemesi ile ilgili herhangi bir değerlendirme yapmadı. Arınç, ‘edepsizler’ ifadesini vatandaşlar için değil, sahte kimlikle hayali rakamlar uyduran sosyal medya trolleri için kullandığını savundu.

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, 13 Haziran’da Habertürk TV’de katıldığı bir programda maaşıyla ilgili soru üzerine bunu gündeme getirenler için “Edepsizler” demişti.

Arınç, bir sayfalık açıklamasını sosyal medya hesabından paylaştı:

YORUM YAZIN

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin